Wpis z mikrobloga

Wszystkich plusujących zawołam 8 sierpnia 2024 roku, aby potwierdzić sensacyjne doniesienia Gazety Wyborczej odnośnie nadchodzących upałów.

Według artykułu w dużej części Polski temperatura powietrza osiągnie 41 stopni Celsjusza.

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,31181432,niebezpieczny-upal-41-stopni-zmierza-do-polski-temperatura.html

#pogoda #ocieplenieklimatu #upal #l-------------j #l-------------j #gazetawyborcza #klimat

Przypomnę, że niepobity do dziś rekord padł w w Prószkowie na Opolszczyźnie 29 lipca 1921. Odnotowano tam wówczas 40,2°C.
Serghio - Wszystkich plusujących zawołam 8 sierpnia 2024 roku, aby potwierdzić sensac...

źródło: Przechwytywanie

Pobierz

Czy temperatura powietrza w dniu 8 sierpnia osiągnie 41 stopni?

  • Tak 17.2% (489)
  • Nie 82.8% (2352)

Oddanych głosów: 2841

  • 39
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@CrazyZdzich a skoro jest to ocieplenie to dlaczego od 100 lat nie pobiliśmy rekordu, mimo że w tym czasie spaliliśmy tyle ropy i węgla ile nigdy wcześniej? Globalne ocieplenie jest dla gojów i Europejczyków żeby w imię czegoś doprowadzili się do głodu
  • Odpowiedz
@Serghio: GFS pokazuje na ten moment max 36 stopni w najcieplejszym miejscu w Polsce, a znając życie to tyle nie będzie. Poza tym już takie temperatury były całkiem niedawno, nic nadzwyczajnego, mamy środek lata. Robią sensacje na siłę bo to się klika.
  • Odpowiedz
@Serghio: kiedyś byłem w Tajlandii, latem (czyli jakoś w kwietniu, nie polecam), jechałem autem i w pewnym momencie zatrzymałem się na dużym parkingu koło stacji. Byłem w klapkach. Idąc z auta do sklepu po betonie czułem jak mnie stopy pala. Bylo około 40 w cieniu. #!$%@? pogoda.
  • Odpowiedz
@Serghio: To akurat jest clickbait oparty na bardzo odległych prognozach. Masz kilka modeli prognozowania temperatury i pogody ogólnie. Wybierasz więc ten który na granicy swojej sensowności (czyli jakieś 2 tygodnie w przód) podaje najwyższą temperaturę. I robisz artykuł. To jest clickbaiting w najczystszej postaci, żerowanie na prawdziwym problemie związanym z falami upałów.

@Stulejman_Wspanialy Warto zaznaczyć że to granica tego modelu, to prawie 2 tygodnie w przód. Wiele może się
  • Odpowiedz
  • 1
@Worm91: To będziemy wówczas wyśmiewać te wszystkie "gównoartykuły" z chwytliwymi tytułami. Jak dotąd tylko Oko.press pokusiło się o szersze wyjaśnienie skąd ta prognoza i na czym polega.

Może autorzy tych tekstów zrozumieją, że bardziej szkodzą sprawie aniżeli utwierdzają społeczeństwo w przekonaniu dotyczącym efektu cieplarnianego.
  • Odpowiedz
jak będzie tych 41 stopni, to usuniesz konto, bo nie bardzo rozumiem po co ten wpis?


@makaronzjajkiem: Nie, nie usunie, bo nie będzie tych 41 stopni, pelikanie. To tylko skrajne wyliczenia niektórych modeli pogodowych, co jest idealnym paliwem dla tych pismaków-przygłupów, żeby móc wysrać kolejny clickbait. Do tej daty te modele jeszcze się 100 razy zmienią.
  • Odpowiedz