Wpis z mikrobloga

Obejrzałem materiał Stanowskiego o PKP Cargo i według przyjaciela 711:
* głównymi winowajcami są związki zawodowe (swoją stroną solidarność PKP cargo, zablokowała komentarze na facebooku xD)
* Stanowski nie powiedział, kto nie odebrał telefonu przez który PKP Cargo stracił ważny przetarg. Tylko powiedział, że odbyło się to w kwietniu (tak, żeby Mariusze z Brajton, wydedukowali, że to wina PO)
* Podkreślał błędy nominatów PO, nie mówiąc nic o błędach PISu xD (Po za tym, że wszyscy politycy są winni tej sytuacji)

Na plus materiału:
* pokazanie jak patologicznie działa ta spółka.

W mojej opinii:
- Oprócz zwolnień grupowych (a może w ramach zwolnień) należy wypowiedzieć ZUZP i warunki pracy pracowników, aby wprowadzić tam normalność.

#bekazpisu #pkp #pkpcargo #pociagi #polityka #transport #logistyka #stanowski #kanalzero #polityka
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 3
@Tikyo: Dodam tylko, że można by było dużo mniej osób zwolnić, jeżeli związki zawodowe zgodziłyby się na rezygnację z DEPUTATU WĘGLOWEGO xD (Jeżeli znalazłem aktualny ZUZP PKP Cargo, to każdy uprawniony pracownik otrzymuję deputat w wysokości 3,6 tony węgla rocznie)
  • Odpowiedz
  • 3
Stanowski nie powiedział, kto nie odebrał telefonu przez który PKP Cargo stracił ważny przetarg. Tylko powiedział, że odbyło się to w kwietniu (tak, żeby Mariusze z Brajton, wydedukowali, że to wina PO)


@Tikyo klasyka u tego manipulatora. Informacja do zweryfikowania w 10 sekund, ale lepiej przemilczeć bo byłoby na pisowców
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@ContentMarketingExpert nie chodziło mi o to, żeby krzyczeć, że to wina PISu ale żeby zrobić obiektywny materiał. Tak samo jak wytknął błędy prezesów nominowanych przez KO mógł wytknąć błędy PISowskich nominatów.
  • Odpowiedz
@Tikyo:

W materiale nie padło ani słowo PO, ani PiS. Dlaczego Twoim zdaniem materiał byłby obiektywny, gdyby z partyjnego nadania wymieniał tylko jednych, a drugich nie? :)

Myślę, że bez problemu Stanowski mógłby to zrobić, ale wtedy byś smrodził, że nieobiektywnie bo mówi "PO". Po prostu obiektywnie TWOIM ZDANIEM byłoby tylko wtedy, gdyby wymazał nominatów PO, nie wspomniał o PO tylko ciągle o
  • Odpowiedz
@Tikyo: ale jak dużo mniej osób zwolnić skoro wedle pana Wojewódki w firmie występuje przerost zatrudnienia. Od czerwca wysłano do 30% pracowników na nieswiadczenia i firma miała działać bez zarzutu (bzdura). Teraz do 30% mają zwolnić chyba, że związki zgodzą się na wypowiedzenie układu zbiorowego to wtedy mniej osób zwolnią? Czyli zostawia tych, którzy nie są potrzebni, bo firma sobie bez nich świetnie radzi? Jaki tu sens. D
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Thorrand pudło bo nie popieram ani PO ani PISu, więc zależało mi by usłyszeć , które konkretne osoby z czym zawaliły. Akurat mówił o nominatach z PO, a nie opowiedział że przetarg został zawalony przez PISowca. ( Informując że zdarzyło się to w kwietniu, tak osoba o niskim IQ myślała że to wina PO).

@Aseru
Dlatego napisałem, że nie jestem pewny, że znalazłem aktualny ZUZP.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Misticmac wypowiadasz układ zbiorowy pracy, tak aby wprowadzić zdrowe regulację, które pomogą uzdrowić firmę. Tym którzy nie zgodzą się na porozumienia dajesz wypowiedzenia zmieniające, związane z wypowiedzeniem zuzp, a następnie zwalniasz Pracowników, którzy wyszli najsłabiej w kryteriach doboru. Jasno to wyjaśniłem?
  • Odpowiedz
@Tikyo: nie, niezbyt jasno. Władza wyjaśniła, że zwalnia ludzi, którzy nie są potrzebni do funkcjonowania spółki. Jeżeli związki zgodzą się na ustępstwa to jakaś część ludzi zacznie być nagle potrzebna?
  • Odpowiedz