Wpis z mikrobloga

#olimpiada #igrzyska #religia #woke #neuropa #wojna #kryzyswartosci #smutek #francja #paryz2024 #bekazlewactwa Dajemy sobie chodzić po głowach. My - chrześcijanie. Smutne. Zapominamy, że Europa powstała i była silna dzięki tym fundamentom. Ja mogę z tym walczyć ale dzisiejsi ludzie już nie. Dlatego do nich nie pasuję, do tego clown world. Niechybnie zbliżamy się do końca dobrych dni.
mamracjewieszotym - #olimpiada #igrzyska #religia #woke #neuropa #wojna #kryzyswartoś...

źródło: GTcS3HNW0AAdhne

Pobierz
  • 51
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

gówno xD W czasach jak wszyscy klękali przed papajami, wszystko było podporządkowane klerowi - dostawaliśmy w dupę od muzułmanów, patrz krucjaty. Im bardziej rosła laicyzacja Europy, tym rosło znaczenie Europy


@LebronAntetokounmpo: otworzyłeś ty baranie podręcznik do historii w życiu?

Praktycznie każdy znaczący naukowiec był chrześcijaninem. Kościół był jedyną instytucją która zachowała jakąkolwiek cywilizację po upadku Cesarstwa Rzymskiego.

Mówię to jak ateista, Europa jest Europą, a nie stadem Wandali, Alemanów i
  • Odpowiedz
@Miche8768 a chrześcijaństwo nie jest plemienna religia semicką tylko dzięki dziedzictwu Grecji i Rzymu. Od oświecenia Europa poszła znacznie do przodu, głównie dzięki odrzuceniu dogmatów katolicyzmu. Jak mówię, od wieków wiara w Europie to dodatek do tożsamości narodowej. Tyle. Doświadczenie tożsamościowe, nie religijne.
  • Odpowiedz
Praktycznie każdy znaczący naukowiec był chrześcijaninem. Kościół był jedyną instytucją która zachowała jakąkolwiek cywilizację po upadku Cesarstwa Rzymskiego.


@Miche8768: ZXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXXDXDXDXDXDXDXDXD Co za dzban xd.

..Praktycznie każdy znaczący naukowiec był
  • Odpowiedz
Gówno prawda bo cywilizacja istniała również poza Kościołem, o czym ten twór często zapominał.


@Mirrak: również, w Chinach i Azji Mniejszej, zwłaszcza cywilizacja islamska jest bogata i zaawansowana ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
skończyłeś ty szkole srednią, baranie


@Miche8768: w przeciwieństwie do ciebie tak.

..Łatwiej wymienić by było naukowców, którzy byli ateistami, nawet Einstein nim nie
  • Odpowiedz