Wpis z mikrobloga

#gielda
Wchodzą Mirki w spółki ukraińskie? Konkretnie mam na myśli Astartę, pomimo wojny nadal zyski i dywidenda C/WK 0,33
Dochodzą jakieś głosy o możliwych rozmowach w kontekście zakończenia #wojna a wtedy kurs IMO może poszybować minimum 100% w górę.
Ale żeby nie było tak kolorowo to akcje z Kernelem trochę stopują ochotę na inwestycje i mam zagwozdkę. Co eksperci myślą o tej spółce?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@niewiemjakiwybrac: kryształowa kula mówi:
Jakieś plotki o rozmowach pokojowych to chodzą już od trzeciego miesiąca początku wojny. Jeśli wygra Trump wtedy możliwe, że zmusi Ukrainę do oddania okupowanych ziem na rzecz Kremla i będziemy mieć jakieś 10-15 lat względnego pokoju, póki ruskiem znowuż nie zamarzą o mocarstwie.
co do ukraińskich spółek to tam można się spodziewać takich cudów, że głowa mała przy panujących tam układach i korupcji, przy czym podejrzewam,
  • Odpowiedz
@niewiemjakiwybrac: Kernel jest zarejestrowany w Luksemburgu i obstawiam, że będzie musiał zapłacić za zejście z giełdy.
Astarta jest zarejestrowana na Cyprze. Inne prawo. Musiałbyś się zapoznać jak wygląda tam ochrona drobnych inwestorów.inczy Ci pasuje.

Mam obie spółki w portfelu ze strategią gry pod zakończenie wojny, ale taki procent, że nie będzie bolało, jeżeli któregoś dnia będą warte 0.
  • Odpowiedz