Wpis z mikrobloga

W związku, że onuca @dzidek_nowak usuwa niewygodną mu prawdę (wrzucił fotkę bramy cmentarza polskiego w Iranie, poddając w wątpliwość istnienie czegoś podobnego w Ukrainie), to używając tych samych tagów, wklejam tutaj fotkę bramę polskiego cmentarza we Lwowie.

Rewitalizacja cmentarza była możliwa dzięki współpracy Polski z niepodległą Ukrainą. Wcześniej w latach 90. wyglądał o wiele słabiej, po tym jak w poprzednich dekadach został splądrowany, celowo uszkodzony, oraz pozostawiony na zapomnienie przez sowietów.

#ukraina #wojna #dziennazmiana + #rosja #zsrr
A.....z - W związku, że onuca @dzidek_nowak usuwa niewygodną mu prawdę (wrzucił fotkę...

źródło: cmentarz lwow

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Grooveer: Nie od razu Rzym zbudowano. W tej chwili Ukraińcy mają trochę bardziej palące rzeczy na głowie niż budowanie cmentarzy. Ale wiem, że Ukraińcy w ostatnich latach uporządkowali na Wołyniu parę polskich cmentarzy, które się ostały, a które zarastały. Także jakiś czas temu rozpoczęto ekshumacje. A Zełeński, podobnie jak poprzednio Poroszenko, przeprosili za Wołyń.
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz minister MON ostatnio powiedział, że Ukraina nie wejdzie do UE jeśli "nie załatwi" kwestii Wołynia. Niemcom jakoś pozwolili na pełne ekshumacje? Myślę, że przeraża ich wstydliwa prawda, co ich rodacy sprzed kilkudziesięciu lat zrobili.
  • Odpowiedz
@Grooveer: Polsce też pozwolili na ekshumacje. One się teraz dzieją (już od pewnego czasu zresztą).

Owszem, nowe członkostwo w UE jest możliwe po zgodzie wszystkich aktualnych krajów członkowskich. Choć gwoli ścisłości, to wydanie tej zgody nie jest w decyzyjności ministra MON.
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz

Polsce też pozwolili na ekshumacje. One się teraz dzieją (już od pewnego czasu zresztą).


Mógłbyś podać źródło tej informacji? Z tego co słyszałem cały czas jest z tym problem.
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: Ten cmentarz sami Polacy sobie odbudowali i poczytaj ile Polacy mieli problemów z nimi aby sobie odbudować ten cmentarz.

I to nie cmentarz ofiar ludobójstwa ukraińskiego na Wołyniu.

Także jakiś czas temu rozpoczęto ekshumacje.


@Adamfabiarz: Ze co?? daj to źródło
  • Odpowiedz
A Zełeński, podobnie jak poprzednio Poroszenko, przeprosili za Wołyń.


@Adamfabiarz wiesz gdzie może sobie wsadzić swoje przeprosiny?

Generalnie to nie ma szans na to, i czym piszesz. Byłam na ukrainie i tam upaińcy są czczeni. Mają swoje pomniki, popiersia, ulice, knajpy, pamiątki. Na tym kulcie jest zbudowana cała ukraina.
  • Odpowiedz
@WielkiNos: Wiadomo, mateczka rossyja przeprosila za katyn to super, nie ma tematu, bylo minelo, ale jak Ukraina przeprasza to "wiesz gdzie moze sobie wsadzic swoje przeprosiny" xD
  • Odpowiedz
@WielkiNos: Ale jak nie ma szans. Właśnie w zeszłym roku rozpoczęła się nowa tura ekshumacji. Jedna z wielu jakie już były na przestrzeni lat:
https://wykop.pl/wpis/77341757/w-nawiazaniu-do-zapytania-grooveer-o-ekshumacje-na

Ja jestem raz na pół roku w Ukrainie. I nie powiedziałbym, że cała Ukraina jest zbudowana na tym kulcie. Mają jedną knajpę taką specyficzną we Lwowie, a nie knajpy w liczbie mnogiej. Większość ludzi na co dzień nie przejawia kultu Bandery, a szczególnie poza obwodem
  • Odpowiedz