Wpis z mikrobloga

Bardzo się cieszę, że wreszcie i klasie średniej oberwało się w życiu i wreszcie słychać ich skowyt. Patodeweloperka rucha ich ile wlezie i muszą się składać na ich lamborghini. Zaraz przyjdzie jakiś bogol i powie mi że to przecież również mój problem i z czego się tu cieszę. Gówno prawda, ja ze względu na #!$%@? jestem skazany na wieczne mieszkanie u rodziców i mam #!$%@? w wasze kurniki w warszawce.

Zawsze jak ktoś z tagu narzeka na brak pracy, niskie zarobki i biedotę to jest wyzywany i piszą mu jak to ma się nie wziąć za siebie bo skoro oni mogli to on też. Ok mądralińscy, to skoro deweloper mógł to wy też możecie i do roboty zakładać te firmy! Cała sytuacja przyprawia mnie o śmiech bo wreszcie mogę powiedzieć im to, co mi było mówione przez lata. Mój kumpel z gimbazy walnął magika bo nie poradził sobie psychicznie w kilku pracach, a później własna rodzina zgnębiła go poza wszelkie granice wytrwałości i skończyło się jak skończyło. Oczywiście sam sobie był winien zdaniem większości i jeszcze go okrzyknięto chorym psychicznie. Tak samo sobie wy bądźcie winni teraz i jak się nie podoba deweloper to stawać do roboty i budować własne domy.

Jak programista zarabia sześciokrotność minimalnej krajowej i się ślizga po ludziach #!$%@?ących za grosze to wtedy mu nie przeszkadzają bogacze więksi od niego tylko życie jest piękne, bo to nie ja muszę #!$%@?ć w kołchozie w nieludzkich warunkach, no to co mnie to obchodzi? Ale jak mają po 20 kafli za m2 na Mokotowie to nagle dupka piecze i jednak bogole są źli. Bardzo dobrze, #!$%@? wam w dupska i poczujcie się wreszcie jak klasa robotnicza ruchana na każdym kroku przez wszystkich. Nikt się kołchoźnikiem nie przejmie tylko jeszcze pokaże palcem synkowi żeby o zgrozo nie skończył jak ten diabeł kołchoźnik co to mu się nic nie chciało w życiu robić. To teraz niech bogolstwo na was palcem pokazuje i sie śmieje że was nie stać na mieszkanie w waszej warszafce.

Mam nadzieję na rewolucję chłopską, zjednoczenie najuboższych i obalenie tego patosystemu. Ile można jeszcze znosić te upokorzenia i nierówności? Dlaczego jeden może sobie na pstryknięcie palca wydawać miliony dolarów miesięcznie, a drugiemu ledwo do gara starcza? Przecież to jest parodia jak bardzo rozrósł się majątek ludzi takich jak Zuckerburg czy Gates. Ludzie nie mają nic i to znoszą i nawet jeszcze się rozmnażają sprowadzając kolejnych niewolników na zagrywki palcem pieprzonych kapitalistów.

#przegryw #latestagecapitalism #kapitalizm #antykapitalizm
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@TruecelZzaSwiatow: Pięknie napisane. Ja mam wysrane w te nieruchomości, bo mam swoją w p0wiatowym, gdzie ceny są niskie. Koszty życia zresztą też. Już innej nie zamierzam kupować i w tej umrę kiedyś. No ale jak n0rmictwo MUSI żyć w warszafce czy innych bananowych miastach, bo inne to nawet nie Polska, to niech płacą po 25 tys za m. Ba, jeszcze się kredytują na pół mln na kawalerki na 35 lat
  • Odpowiedz
@TruecelZzaSwiatow popieram, klasa średnia to ludzie którzy myślą że są elitą a robotników pozamykaliby w zamkniętych gettach. Porównałbym ich do biednej szlachty XVII wieku, w której szlachcic mógł posiadać trzy wioski a uważał się za nadczłowieka względem chłopstwa.
Dziś za to mamy klase średnią z małymi firemkami które oprócz tego że oszukują na podatkach i niczego wartościowego nie tworzą to w dodatku wyzyskują pracowników, a dla swojej pozycji społecznej stworzyli cały
  • Odpowiedz
@TruecelZzaSwiatow spokojnie kolego, jak klasa średnia zaczyna już mieć dość to oznacza że rewolucja zbliża się wielkimi krokami
ale nie możemy się dać podzielić, każdy ciężko pracujący człowiek, nieważne czy klepacz tabelek w biurze czy robotnik w kołchozie, wszyscy jesteśmy ludźmi pracy, nie zapominajmy o tym
kapitalizm musi zostać obalony bez względu na wszystko, inaczej nigdy nie będziemy wolni
  • Odpowiedz
ehh #!$%@? kolejnego gimbusa. . . Serio ogarnij się i przestań się porównywać do osób najwięcej zarabiających a popatrz jak żyje większość naszego społeczeństwa, i jak bardzo jesteśmy #!$%@? ze wszystkich stron. (Porównaj poziom życia osób w innych krajach do tego co się u nas #!$%@?).


@Filar: ale gdzie ja się porównuje? Ja tylko zapytałem jaką mamy alternatywe od kapitalizmu
  • Odpowiedz
@TruecelZzaSwiatow: ehh #!$%@? kolejnego gimbusa. . . Serio ogarnij się i przestań się porównywać do osób najwięcej zarabiających a popatrz jak żyje większość naszego społeczeństwa, i jak bardzo jesteśmy #!$%@? ze wszystkich stron. (Porównaj poziom życia osób w innych krajach do tego co się u nas #!$%@?). Z drugiej strony sam doskonale wiesz, że na zadupiu ciężko o pracę dlatego ludzie przenoszą się do większych aglomeracji bo po prostu mają
  • Odpowiedz
@Pawel993 demokratyzacja gospodarki
nie może być tak że tak wpływową sferą zarządzają miliarderzy i obrzydliwie bogate rodziny finansistów których nikt nie wybrał a trzymają w garści największe na świecie korporacje oraz konglomeraty
  • Odpowiedz
demokratyzacja gospodarki

nie może być tak że tak wpływową sferą zarządzają miliarderzy i obrzydliwie bogate rodziny finansistów których nikt nie wybrał a trzymają w garści największe na świecie korporacje oraz konglomeraty


@czleksztatny: niestety tak sobie ludzie wybrali, przyklad Polski gdzie stworzyli narodowego czempiona w postaci orlenu, polaczyli wiele mniejszych firm w ogromny moloch zeby oligarchowie mieli monopol i robili co chcieli
teraz to bedzie ciezko odkrecic a to tylko jeden
  • Odpowiedz
@barabasz88 nie zmienia to faktu że jest to niemożliwy do pomyślenia w namacalnych kategoriach kapitał skoncentrowany w jednym podmiocie który nim faktycznie zarządza. I jeżeli taki fundusz wykupuje pakiet jakiejś firmy to bezpośrednio on, a nie jego klienci decyduje o jej polityce. Stąd mówienie o majątku black rocka czy state street może i nie jest formalnie poprawne, ale lepiej oddaje sens zjawiska o jakim mowa.

Przeprosiny przyjęte ( ͡° ͜
  • Odpowiedz