Wpis z mikrobloga

Robiłem porządki na regale i znalazłem na nim lapka, którego jak się okazuje nigdy nie odpaliłem. Wiedziałem, że jest i nawet go skatalogowałem. I tu pierwszy mój błąd: wszystkie informacje skopiowałem z innego takiego samego egzemplarza.
Drugi, że wbrew przyjętej zasadzie, nie przetestowałem go.

Teraz kiedy chcę go wypchnąć. Okazuje się, że dziad nie chce łączyć się z internetem" po kablu**.
Karta działa, odinstalowana i zainstalowana ponownie, aktualizacje puszczone, "sieć" zresetowana, router zresetowany, kabel zmieniony, lan się świeci, port w switchu zmieniony, sprzęt dostaje poprawne ustawienia ip dns brame, jest widoczny w otoczeniu sieciowym.

I jest kolejna rzecz, która do tej pory się nie zdarzała: po każdym uruchomieniu chce się łączyć po bluetoth'ie z moim lapkiem.
#windows10 #siecikomputerowe

Jeśli ktoś ma jeszcze jakiś pomysł, to proszę się nie krępować i podzielić.

Richtig_Piwosz - Robiłem porządki na regale i znalazłem na nim lapka, którego jak się...

źródło: 20240724_014642

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

1. W między czasie postawiłem system od nowa. I co do zasady karty sieciowe LAN działają (wraz z dostępem do internetu przy pierwszym uruchomieniu -->> ale nie w tym przypadku.
2. Zainstalowane wszystkie aktualizacje systemowe + aktualizacje fakultatywne + Lenovo System Update + Intel Driver & Support Assistant -->> bez efektów.
3. Wykluczyłem również, że to jeden z egzemplarzy, z którego w maju w czasie nocnej zmiany jumałem kości pamięci. I w czasie procederu mogłem coś uwalić. Ponieważ wciąż jest 12 GB (i potwierdziła się teza, że go wcześniej nie odpalałem).

@DaneOsobowe: @Rasteris:
Tak jak napisałem, wszystkie usługi lokalnie działają: FTP, mapowanie dysków, otoczenie sieciowe, zdalny pulpit, ping. karta poprawnie pobiera ustawienia sieciowe oraz
RichtigPiwosz - 1. W między czasie postawiłem system od nowa. I co do zasady karty si...

źródło: T450s_1 kapa z LANem

Pobierz
  • Odpowiedz
Jeśli wszystko działa, a nie działa to:

brama domyślną do internetu. Nie ustawiona.
Router nie chce przekazywać dalej pakietów z tego komputera.
  • Odpowiedz