Wpis z mikrobloga

@whoru: rejected bo chcieli pracy 4 dni z domu w tygodniu lub ponad 20k netto b2b, approval dostali osoby chcące pracować min 3 dni z biura za 15-20k netto b2b bez urlopów i w polskie święta
  • Odpowiedz
  • 1
@N00bsferatu: Cassandra, Kafka, bazy danych, Java, Golang, Terraform, k8s, AWS, dobre praktyki SRE. Najważniejsze to bardzo dobra znajomość baz danych od podszewki i nie mówię tutaj o umiejętności pisania dobrych query, bo nie o to chodzi.
  • Odpowiedz
@whoru Co to znaczy znajomość baz danych od podszewki? Co innego Elastic i znać Lucene od bebechów, co innego grzebanie w jakichś b-tree w postgresie. Replikacje, klastry też inna bajka. Wpinanie się w WAL i napisanie własnego Debezium też coś innego. Pytam serio, nie sarkastycznie.
  • Odpowiedz
  • 1
@aloucie: od podszewki może za dużo powiedziane, bo to i tak praca jest przy RDSach w AWSie. Jako, że jest to trochę platform team to chodzi o osobę, która będzie potrafiła obejść się z danym silnikiem (kogoś kto spojrzał w dokumentację więcej niż 2 razy), obrać poprawny kierunek jeśli chodzi o szeroko pojęte zarządzanie RDSami w dużej firmie. Może źle napisałem, że od podszewki, bo to sugeruje, że ktoś musi
  • Odpowiedz
  • 1
@fukken: kanban, stawka zależy bezpośrednio od umiejętności, ale myślę, że 20k+ do ręki po wszystkich ZUSach i podatkach powinno zostać
  • Odpowiedz
@whoru: to ładnie, cieszy mnie bo jak patrzyłem w oferty to czasem mam wrażenie że za dużo zarabiam i eldorado się skończy xD znajomość baz to pod kątem tuningu, monitoringu, efektywnych indeksów? Dobrego dba niestety widziałem raz, na 7 firm
  • Odpowiedz
  • 0
@fukken: tak, dokładnie pod takim kątem. Eldorado zawsze jest jak się ogarnia, byle żeby nie być crudziarzem albo innym klepaczem frontendowych monolitów. Ciężko o dobrego dba, strasznie wąska to jest działka i w zasadzie ma sens kiedy masz self hosted bazy. Jako, że teraz to królem jest cloud to tym bardziej sens dba jest znikomy.
  • Odpowiedz