Wpis z mikrobloga

Programista to jest #!$%@? zawód. Nie pchajcie się w to, jak już chcecie iść do IT to idźcie na managera lub innego scrum mastera. Bo programista ma #!$%@?, ciągle musi się szkolić:

1) nowe języki
2) nowe frameworki
3) śledzenia co akurat jest modne na rynku
4) ciągłe zmiany podejścia do programowania, raz obiektowo, raz funkcyjnie, raz z dupy maryny przyjmuje się podejście, bo ktoś akurat przebił się ze swoim #!$%@?
5) dockery, szmokery, kubernetery, cloudy, sraudy - dziś to, a kto wie co będzie jutro
6) projekty do portfolio, github, srithub
7) zadania z dupy na rozmowach zajmujące dzień roboczy
8) jeszcze dobrze jest open source robić i kontrybuować do projektów, a jak
9) jeszcze bloga technicznego dobrze by było prowadzić.
10) siedzenie przy kompie 8 godzin + kolejne godziny na to wszystko wyżej (więc zacznij uprawiać sport, bo inaczej będziesz mieć #!$%@? ze zdrowiem)

I już zbijam kontrargument kuców: "opie, ale przecież we wszystkich zawodach się musisz szkolić". Gówno prawda, musisz a raczej możesz, ale nigdy tyle co w IT programerze, bo tu się to tak szybko zmienia i potrzeba się uczyć, bo inaczej wylecisz z rynku. Weźmy takiego często zestawianego z programistą lekarza - on się #!$%@? musi uczyć, wyjeżdża raz do roku na jakieś szkolenie i se powiesi kolejny dyplom z dupy w gabinecie. A potem zgaduje sobie diagnozy, ale ma wszystko wyuczone, wszystko jest takie samo. Bo jak lekarz już się nauczył, to mu to wystarcza.

Także odradzam pomysły zostania programistą - to jest #!$%@? zawód i jak myślicie, że się raz nauczycie i odcinanie kuponów - to się #!$%@? zdziwisz xd

#programista15k #it #programowanie #praca #korposwiat #pracbaza #changemymind
pearl_jamik - Programista to jest #!$%@? zawód. Nie pchajcie się w to, jak już chceci...

źródło: money

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
Co kto lubi. Ludzie tą konieczność doszkalania często opisują jako wadę, a ja sobie nie wyobrażam, że mógłbym "wyczuć się" zawodu i już go robić w ten sam sposób bez konieczności pogłębiania wiedzy. Zanudziłbym się na śmierć,
  • Odpowiedz
I tak i nie. Jak ktoś chce zarabiać z 10k na rękę to nie musi tego robić. Wystarczy, że nauczy się, popracuje 2-3 lata i tak na prawdę prześlizgnię się w korpo. Po prostu trzeba mieć #!$%@?, jak ktoś nie ma psychy do tego żeby mieć #!$%@? to stres go zje.

Jak mówimy o sensownych pieniądząch to już trzeba działać więcej ale coś za coś.. Jak ktoś pracuje dla pieniędzy to poczuje
  • Odpowiedz
1) nowe języki

2) nowe frameworki

3) śledzenia co akurat jest modne na rynku

4) ciągłe zmiany podejścia do programowania, raz obiektowo, raz funkcyjnie, raz z dupy maryny przyjmuje się podejście, bo ktoś akurat przebił się ze swoim #!$%@?

5) dockery, szmokery, kubernetery, cloudy, sraudy - dziś to, a kto wie co będzie jutro

6) projekty do portfolio, github, srithub
  • Odpowiedz
Gówno prawda, musisz a raczej możesz, ale nigdy tyle co w IT programerze,


@pearl_jamik: w innych zawodach jest doskonalenie się, w osranym ajti jest wymyślanie koła na nowo żeby cię przypadkiem jakaś grupka narwanych studenciaków nie podsadziła
  • Odpowiedz
nadczłowiek multikonto widzę xD


@pastarri: xDDD jak to naprawde nie ja, po prostu zasiałem w was ziarno prawdy i to procentuje

Nie mam żadnych powodów by kłamać. Ograniczyłem wykop bo robie overemployment i powraca eldorado do branży

Inni kontynuują moje dzieło i tak ma być
  • Odpowiedz