Wpis z mikrobloga

Dostałem warunki przyłączenia do kanalizacji i "fachowiec" ma mi wykonać projekt rury. Ktoś kojarzy czy mogę sobie ten projekt wykonać sam? Nie mam ochoty płacić jakiemuś mariuszowi 1000 zł za narysowanie kreski na mapie. A jeśli nie to jakiego speca od projektów mam wezwać bo w gminie w sumie nie wiedzieli jakie ma mieć uprawnienia xD

#budowadomu #remontujzwykopem #kanalizacja #architektura #diy #inzynieriasrodowiska
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Viado: jak ty myślisz że projekt to kreska z rysunkiem rury to papaj na drogę

Jw przylacza to pełna dokumentacja techniczna z przekrojami poprzecznymi oraz PZTz naniesiona trasa przylacza do tego wykaz elementów przylacza a cały projekt musi być dodatkowo uzgodniony z gestorami wszystkich innych sieci z jakimi przylacze może się krzyżować
  • Odpowiedz
Ktoś kojarzy czy mogę sobie ten projekt wykonać sam? Nie mam ochoty płacić jakiemuś mariuszowi 1000 zł za narysowanie kreski na mapie.


@Viado: Oczywiście że możesz, wystarczy że zrobisz sobie uprawnienia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Śmieszne jest to cebulowanie o 1000 zł dla architekta który robi całą dokumentację techniczną a taki pośrednik nieruchomości bierze 10 -15k za otwracie drzwi i tyle xD
  • Odpowiedz
@Zabi96: wiesz, że ludzie potrafią się targować o 100 zł przy usłudze za 1 tys. przyjeżdżając na budowę autem za pół bańki. Mówię wtedy, że zrobię za darmo i szybko się reflektują.
  • Odpowiedz