Wpis z mikrobloga

Cześć,
przymierzam się do kupna pierwszy butów SPD pod pedały SPD PD-M520. W oko wpadł mi model Shimano SH-XC300, jednak ze względu na brak rozmiaru 40 jestem zmuszony poszukać alternatyw. Polecacie coś w podobnej cenie? Patrzyłem również na MTB GIRO Cylinder II, ale jest mało opinii, ma ktoś i poleca?

Jest też opcja kupna Shimano SH-XC300W, ale nie wiem czy wersja damska w budowie różni się od męskiej ( ͡° ʖ̯ ͡°) .

#rower #buty
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 0
@diarrhoea

@Bifidus: Od razu uprzedzam, że w Shimano trzeba wziąć buty rozmiar większe, niż twój normalny numer buta.


Słyszałem o tym, sprawdzałem długość wkładki, rozmiar 40 jest większy niż normalnie korzystam, dzięki
  • Odpowiedz
@Bifidus nieważne jaki but i tak warto przymierzyć. Ogólnie buty rowerowe (w tym Shimano) są wąskie i dlatego ludzie biorą o 1-2 rozmiary większe.

Ponoć buty decathlona są spoko.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@zobq Van Rysely? Polecasz jakiś model? Z nimi sprawa jest o tyle dobra, że mógłbym od ręki przymierzyć. Shimano RC100 mierzyłem i są git, 41 trochę za duże, więc nie powinno być problemu z wąskimi butami.
  • Odpowiedz
@Bifidus z tego co ja mam do spd: Specialized Recon 1.0 były w ostatnim czasie dwa razy na ich stronie po 200 zł, teraz ponad 300.
W Decathlonie masz Van Rysel Roadr 100. Mam je i moim zdaniem wygodniejsze i lepsze jakościowo od tych speca, fajnie wentylowane, z tym, że niezbyt nadają się do chodzenia.
  • Odpowiedz