Wpis z mikrobloga

#2godziny

No, skoro tydzień temu było zainteresowanie jakies, to dodaje znowu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Może kogoś zmotywuje?

A więc tak, miniony tydzień upłynął troszkę na innej rzeczy niż zazwyczaj, bo tworzenie stron WWW na razie wstrzymane (oczekiwanie na materiały od klientów i inne sprawy), a kursy niestety nie ruszone (,) Dużo spraw wyszło innych więc nie miałem nawet siły o tym myśleć, a szkoda - w tym tygodniu będzie to priorytet aby nadrobić!

Dane z toggl:
Czas produktywny (nie licząc sportu, bo tego nie wliczam do toggl): 23:43

[ Tworzenie stron WWW ] i [ Sprzedaż e-produktów ] <- tutaj po 0 niestety w tym tygodniu... Szkoda...
Wniosek? W tym tygodniu musi to być na pierwszym miejscu na liście priorytetów.

[ #afiliacja ]
Siadłem nad tym na chwile. Czas: 0:50
Efektów z tego tym razem nie ma, miałem widocznie szczęście wcześniej że się udawało zarobić parę stówek na miesiąc, teraz jest lipa.
Wniosek? Chyba będę rezygnował z tego za niedługo. Po prostu odświeżyć ogłoszenia żeby parę złotych wpadło, a tak to nie przejmować się tym i nie zawracać sobie głowy, a skupić się przede wszystkim na stronach www i tworzeniu rzeczy pod sprzedaż e-produktów. Nie ma co się rozpraszać. Może kiedyś do tego wróce jak bede miec czas, albo juz nie bede potrzebował do tego wracać.

[ Sport/zdrowie/itp ]
Miało być minimum 2x w tygodniu. Było 3x czyli wykonane w 150%. Chociaż to się udało ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dołożyłem nową aktywność, prócz basenu i roweru będą też "spacery". Ale nie krótkie spacery ale wielokilometrowe, np wycieczka w góry, czy wycieczka do lasu, albo w jakiś fajny teren.

A więc w tym tygodniu było tak: 1x basen, 1x rower, 1x spacer

[ #samorozwoj ]
Nauka SEO: 6:01 - tutaj jak widać przyłożyłem się do tego porządnie

[ inne ]
Razem: 16:52

W tym:
Sprawy księgowe w spółce: 0:08

Narzędzie SEO: 8:01 - napisałem sobie w pythonie proste narzędzie do sprawdzania on-page SEO. Sprawdza czy linki nie są uszkodzone, podąża za nimi wewnatrz całej domeny (plus sitemapa) i sprawdza też kazdą podstronę w serwisie. Na końcu generuje prosty raport w pliku HTML: uszkodzone linki, linki z przekierowaniem, przekierowania (http/https, www i bez www, trailing slash), czy struktura nagłówków H1-H6 jest poprawna, metatagi, opisy ALT i inne. Może się przydać jako pierwsze sprawdzanie strony w pozycjonowaniu. A tak mnie naszło żeby coś napisać i napisałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Inne firmowe sprawy: 6:18 - tu właśnie było troche bieganiny - zmiana struktury udziałów w spółce itp itp, wdrożenie nowej osoby - trochę czasu to zajęło, kilka spotkan itp itd - głównie tym się zajmowałem w tym tygodniu i to miałem w głowie - miejmy nadzieje ze w tym tygodniu wszystko wróci na właściwe tory. Plusem jest, że prawie cała obsługa klienta, odbieranie telefonów, kontaktowanie sie i poganianie zeby wysłali materiały itp - to juz nie bedzie na mojej głowie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zlecenie dla kolegi: 00:50

Pewien projekt: 1:35

---
Ogólne wnioski?
-Zająć się na porządnie tymi kursami pod sprzedaż e-produktów.
-A pod tworzenie stron www: stworzyc od nowa stronę z ofertą już pod SEO (którego sie ucze - pomyślałem że na start spróbuje zająć wyższą pozycję na lokalne seo - bedzie łatwiej na start), a następnie reklama (adsy).

---
#produktywnylukas - zapraszam do obserwowania lub czarnolistowania ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#produktywnosc #prokrastynacja #motywacja #samorozwoj #rozwojosobistyznormikami #2godziny #4godziny
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach