Wpis z mikrobloga

#przegryw większość uważa że zrzucanie słabych genetycznie dzieci z klifu przez Spartan było barbarzyńskie, ale ja myślę że to było właśnie bardzo etyczne zachowanie z ich strony, pozbywali się w porę słabych jednostek by te nie musiały cierpieć przez całe życie. Szkoda że obecnie już nie ma tego zwyczaju, zdecydowanie bym wolał zostać zrzuconym z klifu jako nieświadome dziecko niż się męczyć tera
abuk123 - #przegryw większość uważa że zrzucanie słabych genetycznie dzieci z klifu p...

źródło: flat,750x,075,f-pad,750x1000,f8f8f8

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zgadzam się, dlatego również uważam, że eugenika skróciłaby problemy wielu ludzi zanim te zdążyłyby się pojawić. Nie oszukujmy się. Ludzie dzielą się na gorszych i lepszych.
  • Odpowiedz
@abuk123: jakoś w liceum mieliśmy grupę do dyskusji wszelakich. Napisałem post w zasadzie taki sam jak OP. Dostałem odpowiedź, że wtedy mnie powinni zrzucić z tego klifu. Odpowiedziałem, że no dokładnie tak by było i pewnie byłoby to słuszne. Wątek szybko się urwał ()
  • Odpowiedz
@abuk123 pamiętaj, że większość tego typu informacji o Sparcie to przekoloryzowana ateńska propaganda, bo Spartanie byli niepiśmienni (a przynajmniej nie mamy od nich żadnych kronik).
  • Odpowiedz
@abuk123: zrzucano noworodki, to jaki jesteś teraz to domena naszych czasów że rzeczywistość nie wychowała cię na silnego siłą myśli o przetrwaniu. Problemem naszych czasów są nadopiekuńczy rodzice którzy dzieci trzymają pod kloszem.
  • Odpowiedz
@abuk123: no i to jest bardzo dobra koncepcja. Dobrze, że huop o tym wspomniał. To lepsze niż antynatalizm bo pozwala nie dość, że uniknąć wiele cierpienia to jeszcze cywilizację zdrową uguem stworzyć.
  • Odpowiedz