Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Tyle się słyszy o tym, że chłopy nie chcą się żenić, a ja mam odwrotny problem. Spotykam się od paru miesięcy z dziewczyną, ostatnio w rozmowie wyszedł temat ślubów i okazało się, że ona nie widzi w tym sensu, że niepotrzebne formalności, że można przecież być ze sobą bez papierka. Ja jednak zawsze chciałem mieć żonę, nie dziewczynę, mieć jedno nazwisko, założyć prawdziwą rodzinę. Oczywiście jesteśmy ze sobą jeszcze dość krótko, więc też nie planowałbym już teraz lecieć do niej z pierścionkiem, ale zastanawiam się, czy ona z czasem może zmienić zdanie. I czy naprawdę ogólnie nie chce ślubu czy po prostu do mnie nie jest jeszcze na tym etapie przekonana.
#zwiazki



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 6
  • Odpowiedz
@mirko_anonim

cwana bestia ta twoja baba, nawet nie wiesz co powie jakbys sie oswiadczyl, ani nawet czy na to nie czeka od ciebie, ani czy nie czeka na kogos innego...

w sumie jakbys sie oswiadczyl, nie trzeba przeciez brac slubu po, to przynajmniej bedziesz wiedzial na czym stoisz...
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @dreadingit Ale to bez sensu wydawać kasę na pierścionek dla kogoś kto z tego co mówi nie ma pozytywnego nastawienia do ślubów. Pytanie czy czekać parę lat i wtedy podjąć temat bardziej bezpośrednio czy zerwać teraz czy zaakceptować życie w niesformalizowanym związku


· Akcje: Odpowiedz
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: jakby mi tak dziewczyna powiedziała to już raczej rozglądał bym się za inną.
Zależy jeszcze w jakim wieku jesteście bo baby tak około 30stki mądrzeją (a chłopy głupieją XD)
Jeśli jej nie odpowiada taka forma to nie ma co się kłócić ani przekonywać imo.
Chyba że zrobisz tak że to ona będzie chciała formalizacji bardziej niż ty.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: część osób nie chce ślubu z jakiegoś konkretnego powodu, pogadaj z nią o tym, dlaczego ma takie zdanie. Druga część nie chce ślubu dopóki nie spotka właściwej osoby i wtedy wszystko zaczyna wyglądać inaczej. Ta druga grupa bywa, że trafia i ślub staje się dla nich w porządku.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Też sądzę, że papierek od urzędnika jest zbędny, im mniej się państwo wtrąca tym lepiej. Bez zgłoszenia budują, handlują więc po co ślub formalnie. Umowę można zawrzeć we własnym zakresie. Jedyny problem to brak zaufania, ale bez i tak związku nie ma, papierek też nie gwarantuje trwałości tylko doda formalność rozwodu.

Jeśli traktuje związek poważnie i obiecuje wierność, to brałbym taką. Ale trzeba się upewnić czy czasem nie
  • Odpowiedz