Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Chcemy kupić dom koszt milion. Mamy 20% czyli bierzemy kredyt 800k na 20 lat rata to 6,5tys.

Dom cały gotowy nic nie trzeba zmieniać. Nie wiem czy damy radę ja zarabiam 7k dziewczyna 8k.

Wystarczy na życie i ratę? Żyjemy normalnie nie szalejemy.

#kredyt #nieruchomosci



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 22
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Jak masz poduchę to bierz, gorzej jak u kogoś pójdą grupkowki. To lepiej pomysł, czy szybko znajdziecie podobną pracę. I wydłuż ten okres na tego maxa, 30, 35 lat jeśli się da. I po prostu potem nadplacaj. Mniejsze zobowiązanie co miesiąc to lżej na bani.
  • Odpowiedz
  • 2
@mirko_anonim Nie dacie rady. A jeśli będziecie chcieli dziecko? Zbyt ryzykowne, szczególnie że niewiadomo, co z waszą pracą. Są tańsze opcje, na które was stać. Przemyślcie to dokładnie.
  • Odpowiedz
Mamy 20% czyli bierzemy kredyt 800k na 20 lat rata to 6,5tys.

Nie wiem czy damy radę ja zarabiam 7k dziewczyna 8k.


@mirko_anonim: machajacy_papiez.jpg

Pakujecie się w raty wynoszące blisko 50% waszych łącznych przychodów, dolicz czynsz, rachunki itp I zastanów się, czy faktycznie będzie was stać na życie
  • Odpowiedz
800k na 20 lat rata to 6,5tys.


@mirko_anonim: W takich przypadkach bezpieczniej jest wydłużyć okres kredytowania do 30 lat. Rata będzie o około 1000 zł niższa. Teoretyczny koszt kredytu wzrośnie, jednak jeśli kredyt będzie regularnie (w każdym miesiącu) nadpłacany tak, aby rata + nadpłata wynosiły łącznie tyle ile rata kredytu na 20 lat (czyli w tym wypadku 6500 zł) to koszt będzie identyczny.

Każdy przypadek jest indywidualny i przyjmowanie, że
  • Odpowiedz
  • 0
@mirko_anonim czy zarobki to już jest wasze maksimum? Czy macie 20 kilka lat i to dopiero początek? Korpo czy januszex? Jakie macie perspektywy awansow i wzrostu pensji?
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: wystarczy że coś pójdzie nie tak i jesteście w dupie xD

Mając więcej niż wy razem wzięci na dzisiejszych warunkach już bym nie brał kredo na 1m. Poczekałbym jak będą oferty na stałej stopie poniżej 5%
  • Odpowiedz
@mirko_anonim no z tego co piszesz:
-żyjemy normalnie nie szalejmy
-zarabiam 7k dziewczyna 8k
To znaczy że co miesiąc odkładacie 6,5k bo tyle chcesz przeznaczyć na ratę?
To poczekaj jeszcze rok albo dwa i odłożysz jakieś 150k to kredyt będzie od razu mniejszy.
  • Odpowiedz