Wpis z mikrobloga

Ale jaja,
właśnie przerzuciłem kilka sztuk 7950X, kilka innych Ryzenów, ponad 10 płyt, kila zestawów pamięci, wszystko niestabilne, czasem podziała z 10 minut, ale docelowo odetnie zasilanie i po 2 min cyklu bootowania odcina płytę. Cały ten wysiłek żeby wkońcu po dwóch dniach okazało się, że A850G nie lubi się z konfiguracjami z Ryzenem 9 7950X. Wcześniej te same objawy na Corsairach róznych, ale zmieniłem zasilacz na NZXT i jak ręką odjął - wszystko działa podobnie jak na leadexie Platinum.

Kurka, gdybym tylko wczoraj stestował całość na NZXT.

Więc teraz pozostaje tylko ponowne sprawdzenie wszystkich elementów, włącznie z tym zasilaczem MSI, żeby potwierdzić czy jest on jakiś niesprawny czy może tylko focha ma na R9.

Ten cały #pcmasterrace to jest jednak orka. #komputery #zalesie
  • 6
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@maniel 3 różne ryzeny 9 sprawdzałem i na każdym ten problem, na wszelkich płytach - MSI, GB, asrock. Najwyraźniej zasilacz interpretuje jakieś zdarzenie podczas pracy jako wyzwalacz któregoś zabezpieczenia. Aż dziwne, że to nie jest jakiś powszechnie znany problem.

  • Odpowiedz
@majk3l: w sensie jakaś krzywa poboru zbyt gwałtowna? ano ciekawe, obstawiam jednak jebnięty zasilacz, mi kiedyś wywalało przy graniu dysk ssd nvme, okazało się ze zasilacz przy większym obciążeniu szalał na szynie 3.3V
  • Odpowiedz