Wpis z mikrobloga

Minął 27. (z 73) dzień wakacji.

W ciągu ostatniej doby miały miejsce 4 wypadki śmiertelne w których zginęły 4 osoby.

143 wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym od początku wakacji.
151 ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych od początku wakacji.
18 osób zmarło w ciągu 30 dni od zdarzenia drogowego w którym uczestniczyło.

Czyli w trakcie wakacji w 161 wypadkach zginęło w sumie 169 osób.

W poprzednim roku statystyki po 27. dniu wakacji wyglądały następująco:


Rok temu:
5 wypadków / 5 ofiar śmiertelnych w ciągu ostatniej doby
155 wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym od początku wakacji
165 ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych od początku wakacji

Ponadto z wczoraj:
247 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących w ciągu ostatniej doby co daje
8.159 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących od początku wakacji

65 wypadków drogowych w ciągu ostatniej doby co daje
1.947 wypadków drogowych od początku wakacji

66 rannych w wypadkach w ciągu ostatniej doby co daje
2.192 rannych w wypadkach od początku wakacji

Utonięcia:
0 utonięć w ciągu ostatniej doby
66 utonięć od początku wakacji

UWAŻAJCIE NA SIEBIE!
i na debili na drodze

źródło mapy
interaktywna mapa
DLACZEGO MAPA PODZIELONA JEST W TEN SPOSÓB
źródło dodatkowych statystyk
źródło statystyk o utonięciach

-------
Jeżeli podoba Ci się to co robię, to możesz postawić mi wirtualną kawę. buycoffee.to/salido Dziękuję!

#smiertelnewypadki
Salido - Minął 27. (z 73) dzień wakacji. 

W ciągu ostatniej doby miały miejsce 4 wyp...

źródło: 1-411243-39

Pobierz
  • 34
  • Odpowiedz
@Salido: Ciekawi mnie jak trzeba #!$%@?ć i co musiało się stać aby wypaść z autostrady. Przecież to wystarczy trzymać prosto kierownicę. Wygląda jakby się bawił w froga, no ale tak teoretyzuje.
  • Odpowiedz
@SzalonyAndrzej

>Samochód jest zniszczony do tego stopnia, że nie można określić jego marki


@Salido: Nie no #!$%@?, z daleka widać, że to Megane I w sedanie XD #!$%@? #!$%@? do szczania z policji


Jak już to uje z TVN do szczania, ten fragment wygląda na pisany przez autora artykułu a nie cytat słów Policji
  • Odpowiedz
. Seat, prowadzony przez 25-letnią kobietę, potrącił 79-letniego mężczyznę.


@Salido: 25-letnia kobieta, potrąciła Seatem 79-letniego mężczyznę.

Chyba, że będziemy pisali tak: "Pistolet, trzymany przez 25-letnią kobietę, zabił 79-mężczyznę"
  • Odpowiedz
Przecież to wystarczy trzymać prosto kierownicę


@MateMizu: Widziałem kiedyś taki wypadek Hurracana na filmiku, wrzucam poniżej. Jadąc autostradą na pewno wielokrotnie mijałeś jakieś wyboje. Najczęściej przy wiaduktach czy innych przepustach. Czasami są też w innych miejscach. Zwykle widać na nich czarne, krótkie ślady opon. Przy normalnych autostradowych prędkościach to najwyżej trochę bujnie autem, ale jak #!$%@? 250-300, to taki wybój może Ci ująć mnóstwo trakcji. Nie wiem czy miałeś okazję
sierramikebravo - >Przecież to wystarczy trzymać prosto kierownicę

@MateMizu: Widzia...
  • Odpowiedz
@sierramikebravo: @MateMizu miałem okazje kiedyś jechać 250km/h fabrycznie nowym autem w DE i dosłownie wyebało mnie z fotela pod dach coś czego nawet na drodze nie widziałem, auto dosłownie uderza o załamania na drodze. Wystarczy że się przestraszył lub nie chciał skończyć na tirze który zmienił pas i poleciał w bok. Po zdjęciach widać że to BMW 8 nie zjechało z autostrady tylko z niej wyskoczyło #!$%@?
Nawet 200km/h
  • Odpowiedz
@sierramikebravo: Możliwe, że tak było w sumie, masz rację. Ja tam jeżdżę bardziej "cywilnym" samochodem więc takich wybojów przy prędkościach z jakimi jeżdżę nie odczuwam.

Wierzę na słowo. Przy 80 poszedłem na mokrym podsterownie raz, ale całe szczęście rwd więc udało mi się przerzucić do zakrętu. No ale czasu na reakcje to tu zbyt dużo nie było xD. Gdyby nie jakaś tam pamięć to nawet nie ma czasu pomyśleć o
  • Odpowiedz