Wpis z mikrobloga

#motocykle macie jakies patenty czy tez zabezpieczenia do przyczepienia kasku do motocykla zeby nie targac go np do markietu jak ide na zakupy ? zapinka rowerowa troche slaby pomysl ale moze macie cos lepszego ?
  • 11
  • Odpowiedz
Jak ktoś będzie chciał ukraść kask i się do tego przygotuje np. zabierając na spacer nożyce do metalu to i tak go ukradnie... raczej chodzi o zabezpieczenie go przed kimś kto szuka okazji, a w takim przypadku jakiekolwiek zabezpieczenie wystarczy - oprócz wspomnianej linki są też dedykowane zapinki na kask zamykane na kluczyk montowane do kierownicy lub jakiegoś stelaża.
Jak idę na zakupy to zazwyczaj używam kasku jako koszyka ;)
jak idę
  • Odpowiedz
@accordhonda88 ja mam blokadę na tarczę Kovix i do tego kupiłem linkę stalową (bodajże KOVIX KZA-150) z adapterem, którą przeplatam przez kask i podpinam do blokady, a kask wieszam na kierownicy. Jakby złodziej zaczął się z tym szarpać, to uruchomi alarm. Dla mnie zestaw wystarczający, ale wyżej ktoś dobrze napisał, że złodziej jak będzie chciał, to i tak ukradnie. Ważne, by go maksymalnie zniechęcić lub utrudnić zadanie.
  • Odpowiedz
  • 0
@accordhonda88: zwykły łańcuch do zapinania rowerów na kod 4 cyfrowy. 10zł w sklepie. Tylko to jest zabezpieczenie nie przed kradzieżą tylko przed zabraniem. Jak ktoś będzie chciał ukraść to i motorka przed sklepem nie znajdziesz.
  • Odpowiedz