Wpis z mikrobloga

@Tomahawkkk: O to o mnie. Wiesz czemu? Bo dalej się bardziej opłacało brać wtedy kredyt niż teraz i dalej mam taniej niż wynajem :D

Biorąc wtedy miałem ratę 1300 zł. Aktualnie mam 2500, ale za wynajem 60m2 bym płacił jeszcze więcej. W końcu stupki spadną i znowu będę miał ratę 1300 zł. Co w tych czasach jest śmieszną kwotą za 60 metrowe mieszkanie
  • Odpowiedz
  • 8
@Tomahawkkk hurr durr wakacje kredytowe okradliscie oszcsedzajacych, lokaty powinny być na 18%, hurr durr skończą się wakacje kredyciarze pójdą z torbami, hurr durr zaraz wywali bezrobocie do 20%, bo fakro zamknęło fabrykę okien i tak dalej i tak dalej, tymczasem ludzie spłacają, mieszkają i mogą z pociągu obserwować paranoję spadkowiczów.
  • Odpowiedz
: O to o mnie. Wiesz czemu? Bo dalej się bardziej opłacało brać wtedy kredyt niż teraz i dalej mam taniej niż wynajem :


@BornToDie69: i o mnie. Brałem kredyt w 2021. Miniratka wynosi aktualnie 2000zł. Wynajem 60-metrowego mieszkania w mieście wojewódzkim top5 to pewnie 3000zł jak nie więcej xD
No ale spadkowicze się ze mnie śmiali że kupuje mieszkanie i kredytuję się na górce. Mieszkania w ciągu tych 3
  • Odpowiedz
@Reanef Już nadplacam, bo miałem ratę przez chwilę 2600.

Aktualnie odsetek spłacam 2000 zł. Kapitału 400. Dodatkowo co miesiąc nadplacam 400 dzięki czemu kredyt co miesiąc skraca się o dwa miesiące
  • Odpowiedz
@Tomahawkkk: dlatego, że jak ktoś kupił w 2020 to bardzo dobrze zrobił. Od tego momentu ceny nieruchomości +60%, a dzięki wakacjom kredytowym i wzrostowi wynagrodzeń kredyt w połowie spłacony
  • Odpowiedz
Czemu nie ma już codziennej beki z kredyciarzy z 2020-2021 "załadowanych po kule"


@Tomahawkkk: Bo realnie nie ma z czego sie smiac. Jeden nie wzial i placi za wynajem, drugi wzial i placi swoja rate.

A przypominam ze po drodze byly wakacje kredytowe które powodowały, ze jak ktos w trakcie wakacji kredytowych nadplacal kredyt wysokoscia swojej regularnej raty to mu efektywne oprocentowanie wychodziło ponizej
  • Odpowiedz
@pamareum kurła, ja, Braciak, siostra, szwagier, kumple co kupili w przed 2020 to już prawie posplacane te nieruchy (ja mam jeszcze stała 1.7% przez 3 lata, ale nadplacalem to 107€ miesięcznie place, a mamy 110m²) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz