Wpis z mikrobloga

Dlaczego miałbym nie popierać głosowania za bk0, jeśli chciałbym ten kredyt wykorzystać na budowanie własnego domku w miasteczku powiatowym, posiadając do tego celu działkę, ale nie posiadając zdolności kredytowej, żeby zacząć realizować cel?
#nieruchomosci #kredythipoteczny
  • 12
  • Odpowiedz
@Helives: Szczerze twój use case to jest JEDYNY chyba scenariusz kiedy BK0 ma jakikolwiek sens (aczkolwiek wciąż twierdzę, że dzielenie ludzi na tych z preferencyjnym kredytem i resztę jest złem). (uważaj jednak na limit wkładu własnego 50%).

To za czym TY powinieneś lobbować to wywalenie BK0 z dużych miast z racji napuchniętych marż developerów i zostawienie go na obszarze Polski powiatowej w ramach polityki równoważnego rozwoju.

Musisz zdawać sobie sprawę,
  • Odpowiedz
@Helives: prawda jest taka że w twoim przypadku się to opłaca i bardzo dużo zyskasz spadkowicze będą próbowali Cię zakrzyczeć, ale oni nigdy nie mają racji. Dostaniesz po prostu za darmo pieniądze od państwa na spłatę kredytu z pieniędzy podatników więc co miałoby się tu nie opłacać?
  • Odpowiedz
@Helives: Bo to niesprawiedliwe i tylko dlatego ;) Ale jak dają to bierz, ja sam mam kredyt 2%, chociaż jestem jego wielkim przeciwnikiem, bo to po prostu bardzo bardzo niesprawiedliwe. Mam znajomych, którzy nie dość ze zarabiają mniej ode mnie i od żony to wzięli kredyt zwykły jakoś na poczatku 2023, a my wzięliśmy kredyt 2% parę miesięcy po nich i teraz mamy ratę o 2k niższą od nich. Już
  • Odpowiedz
  • 0
@Yuri_Yslin: Bo to byłoby przestępstwo, natomiast ten kredyt powstanie w prawnej drodze legislacyjnej, bo Polacy sami za tym zagłosowali, wybierając partię, która miała taki postulat w swoim programie.
  • Odpowiedz
Bo to byłoby przestępstwo,


@Helives: Najpierw muszą mnie złapać. ( ͡° ͜ʖ ͡°) To czemu miałbym nie skorzystać z okazji? W końcu pieniądze jakiegoś frajera mogę sobie po prostu wziąć, czyż nie?
  • Odpowiedz