Wpis z mikrobloga

@MarX7: Przede wszystkim się zbadaj i nie martw na zapas, miałem to samo najczęstsze jest to otłuszczenie wątroby wtedy trzeba bęben zgubić tak mi mówili, a na USG znaleźli duży cień i podejrzenie raka, po badaniach wyszło, że jest to niegroźna zmiana której się nie rusza o ile nie boli (FNH chyba ). Tak czy inaczej kazali mi ruszyć dupę, i już po miesiącu wyniki mocno spadły.
  • Odpowiedz
@MarX7: Poważny problem z wątrobą, takie przekroczenie norm to jest stan alarmowy.
Heparegen, ścisła dieta i zero alkoholu minimum miesiąc, potem badania.
Zbadaj cholesterol i trójglicerydy.
  • Odpowiedz
@MarX7: Pytanie co znaczy ostatnio ? Kilka miesiecy, tygodni ? Jak to ostre picie zdazylo sie po raz 1szy i nie bylo norma w ciagu ostatnich lat to bedzie git. Watroba szybko sie zregeneruje.
Polecam essentiale max 600 mg. Jest to lek a nie suplement jak wiekszosc produktow na rynku.
  • Odpowiedz
@Don_Calzone: A to ok. Czasami sie robi badanie kontrolne z kontrastem hepatotropowym aby wykluczyc inne zmiane - HCA, ktora u facetow moze miec zdolnosci zezlosliwienia w HCC. Jak bedziesz mial kolejna kontrole sproboj sie dopytac aby zrobili z tym kontrastem. Kosztuje ciut wiecej a warto miec 100% pewnosci.
  • Odpowiedz
@MarX7: Nie martw się, nie jest to mocno przekroczone, czasem ludzie mają 4cyfrowy wynik xD
Po prostu piłeś sporo i wątroba oberwała. Ja też miałem podobne wyniki ale u mnie to podobno wina leków. Odstawienie leków, powtórka po 2 tyg i było prawie w normie.
Dostaniesz leki i sobie pobierzesz. Do tego dieta. I zero alko.
USG można zrobić aby ocenić stłuszczenie.
  • Odpowiedz
@MarX7: W takim przypadku obowiazkowa wizyta u hepatologa, badanie USG, Fibroscan i potem wdrozenie leczenia. Tutaj moze byc wysoki poziom alkoholowego stluszczenia watroby i zwloknienia.
  • Odpowiedz
@MarX7: Kolejność jest taka: otłuszczenie - marskość - przeszczep, ale raczej piach, bo alkusom nie przeszczepiają. Wyniki wskazują na pierwszy etap. Koniec chlania, dieta i Eseentiale max. Miałem dużo gorsze wyniki, ale zmieniłem życie i jest gitara.
  • Odpowiedz