Wpis z mikrobloga

Czy ktoś bardziej rozeznany, może mi powiedzieć, czy to są normalne ceny za naprawę auta?

Bynajmniej nie narzekam, bo też wiedziałem, że klima jest do robienia. Natomiast pierwszy raz dostałem taką fajną rozpiskę w takiej formie, więc stwierdziłem, że skorzystam i zapytam.

Z obsługi jestem zadowolony. Więc dobrze było by też wiedzieć, że nie przepłacam :)

#samochody #mechanikasamochodowa #naprawasamochodow #renault #scenic
noisy - Czy ktoś bardziej rozeznany, może mi powiedzieć, czy to są normalne ceny za n...

źródło: Screenshot 2024-07-16 at 11.25.00

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@noisy: Jakbyś sam zamówił części to dużo byś zaoszczędził ale jak to serwis musi zarobić
Nie rozumiem filtra paliwa czemu taka cena, sama wymiana jaka droga
Kompresor klimy chyba nowy za taką cenę aż musi ładnie się świecić
  • Odpowiedz
  • 0
@noisy jak dla mnie normalnie czyli drogo ( ͡º ͜ʖ͡º) o ile o samych kosztach związanych z klimatyzacją się nie wypowiem (chociaż robocizna wygląda mi na specjalnie rozbitą na kilka punktów żeby rozmyc wysoka cenę), tak trochę mi śmierdzi parę pozycji typu:
- sprawdzenie stanu technicznego, przyjechałeś robić klimę, rozumiem że gość przyszedł i powiedział ci ze sprawdził tez np zawieszenie i opisał po kolei co
  • Odpowiedz
  • 0
@noisy mi ostatnio wymieniali zawór w kompresorze plus czyszczenie kompresora i układu i nabicie klimatyzacji zapłaciłem coś 600zł.
  • Odpowiedz
@noisy: No tak średnio bym powiedział. Przerabiałem podobny remont klimy, tyle, że w trybie ekspresowym bo chciałem zdążyć przed wyjazdem na urlop i dodatkowo miałem nieszczelność na parowniku, a jego wymiana wiąże się z rozebraniem całej deski rozdzielczej aż do ściany grodziowej. (Sama wymiana parownika trwała od 16 do 1)

Wymiana kompresora i skraplacza z osuszaczem - 500 zł
Wymiana parownika i zaworu rozprężnego 1000 zł
Płukanie układu, dwukrotne sprawdzenie szczelności, nabicie czynnika - 200 zł
Czynnik R134a 1000g -
  • Odpowiedz
  • 0
- sprawdzenie stanu technicznego, przyjechałeś robić klimę, rozumiem że gość przyszedł i powiedział ci ze sprawdził tez np zawieszenie i opisał po kolei co jest dobre a co nie?


@IIIlIII: Nie. Wiedząc, że będziemy jechać w dłuższą trasę, sam poprosiłem o przegląd, wymianę filtrów kabinowych, wymianę oleju i wymianę spalonej żarówki, plus diagnostykę silnika... bo dziwnie brzmi.
  • Odpowiedz