Wpis z mikrobloga

xD powiem Wam że skisłem niesamowicie

Chce się osiedlić w mieście 100k mieszkańców.
Zapchajdziura ale wiadomo że ceny od deva wywalone w kosmos.

Jednak ostatnio znalazłem działkę sprzedawana bezpośrednio z ramienia Urzędu Miasta i uwaga...cena również #!$%@? w kosmos. Grubo powyżej ceny rynkowej.

Rozumiecie że miasto tak samo jak dev chce się nachapać na obecnej sytuacji? xD

Zamiast przyciągnąć młodych i dać REALNA nie za darmo ale rynkowa cenę gdzie później bym tu żył, mieszkał, placił podatki, robił zakupy itd. to nie #!$%@? cenę w kosmos by wydoić jak cytrynę.

A #!$%@? z Wami xD

#nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie #ekonomia #mieszkanie
  • 17
  • Odpowiedz
@sberatel Szczególnie, że działka może spokojnie czekać na kupca, dużo zabawy z nią nie ma.

A op myśli, że tupnie nóżką i nagle cała gmina pędzi osiedlić takiego honorowego mieszkańca xD Op pewnie po studiach chce się osiedlić ale mentalnie 18 lat
  • Odpowiedz
Rozumiecie że miasto tak samo jak dev chce się nachapać na obecnej sytuacji? xD

Zamiast przyciągnąć młodych i dać REALNA nie za darmo ale rynkowa cenę gdzie później bym tu żył, mieszkał, placił podatki, robił zakupy itd. to nie #!$%@? cenę w kosmos by wydoić jak cytrynę.


@blackghost: U mnie taka sama sytuacja w wymierającym powiatowym 25k, miasto ma kilkadziesiąt działek pod nowe osiedle i zamiast to sprzedać tanio i
  • Odpowiedz
@IkdapS_: ja mam inną sytuację.Mam ziemię która graniczy z ziemią spadkową,którą może wykupie ,albo dostanę plus jest obok ziemia gminna bez drogi dojazdu ,której gmina przez 20 lat nie może sprzedać bo nikt bez dojazdu nie kupi.Dodam ,że jest to ziemia przy samej rzece.
  • Odpowiedz
@blackghost

Zamiast przyciągnąć młodych i dać REALNA nie za darmo ale rynkowa cenę gdzie później bym tu żył, mieszkał, placił podatki, robił zakupy itd.


A Po co ma sprzedać biedakowi co tylko będzie patrzył żeby mniej wydać. Sprzeda komuś kogo stać ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@blackghost tylko te gminne (przynajmniej u mnie tak było) mają dociągane wodę, prąd, gaz, kanalizę do granicy działki, gmina buduje drogi dojazdowe, a te od prywaciarzy były na zasadzie no tu szambo sobie pan postawi, a tam po drugiej stronie ulicy jest woda, tu sobie pan przejedź. Nie mniej jednak były one 10-20% tańsze od rynkowych.
  • Odpowiedz
Zamiast przyciągnąć młodych i dać REALNA nie za darmo ale rynkowa cenę gdzie później bym tu żył, mieszkał, placił podatki, robił zakupy itd. to nie #!$%@? cenę w kosmos by wydoić jak cytrynę.


@blackghost: straty oszacowano na 26gr
  • Odpowiedz
Zamiast przyciągnąć młodych i dać REALNA nie za darmo ale rynkowa cenę gdzie później bym tu żył, mieszkał, placił podatki, robił zakupy itd. to nie #!$%@? cenę w kosmos by wydoić jak cytrynę.


@blackghost: Miasto chce przyciągnąć młodych i daje realną cenę, a wtedy cały na biało przychodzi dev, kupuje od ręki za gotówkę bez marudzenia i natychmiast odsprzedaje po "nierynkowej" cenie ( ͡ ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
Zamiast przyciągnąć młodych i dać REALNA nie za darmo ale rynkowa cenę


@blackghost: Utopia. Dadzą niższą cenę, to nawet ogłoszenia nie zdążą wystawić jak przyjedzie jakiś lokalny 'oligarcha' i to kupi by później sprzedać po cenie deva.
  • Odpowiedz