Wpis z mikrobloga

Oglądałem jakiś filmik na YouTube robiony przez Rosjan-emigrantów z Łotwy dla innych Rosjan. Dziennikarka jeździła po Polsce i próbowała dociec jak to jest, że Polska z takim sukcesem rozwinęła swoją infrastrukturę drogową w ostatnich 20 latach, że teraz jest lepszej jakości, niż w Niemczech.

Pytała tirowców, inżynierów, samorządowców.

Pytała, dlaczego nie są używane tańsze materiały, niż w specyfikacji, żeby sobie wziąć różnice w cenie do kieszeni.

Zapytała też jakiegoś tam wójta z Podlasia, czy mieszkańcy ciągle mu dziękują, że zbudował tyle dróg w gminie.

Skonsternowany wójt odpowiedział, że to przecież za ich podatki zbudowane i on tylko wykonuje swoją pracę i nie ma za co mu osobiście dziękować. Dziennikarka nie zrozumiała.

Do czego zmierzam: Jak chcesz rozpoznać Polaka ruskomentalnego, to będzie on uważał, że państwowe inwestycje itd. to zasługa polityków, którzy “budujo”.

Na przykład że “pan Błaszczak rozbudowywał polską armię”. A Błaszczak po prostu wydawał twoje ku*wa pieniądze - to ty tę armię budujesz zapie*dalając codziennie w kołchozie, a nie on. Sejm nie ważyłby się w obecnej sytuacji głosować przeciw zwiększeniu wydatków na wojsko, a MON ma obowiązek wydawać budżet, jaki dostał od parlamentu.

Jak jesteś ruskomentalny, to tak samo tego nie rozumiesz, jak ta dziennikarka Rosjanka.

Nieważne, takie tam przemyślenia o tym naszym ciemnogrodzie z genem zostawionym przez Sowieta, głosującym na PiS.

#polityka #rosja #przemyslenia #przemysleniazdupy #bekazpisu #neuropa
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ish_waw: ostatnio było dobre wystąpienie Gawkowskiego w sejmie, gdzie wygarnął pisiorom, jedyne co mnie zabolało i napisałem mu o tym to jak powiedział, że oni dali 20% podwyżki nauczycielom, ja mu napisałem, że powinien powiedzieć: zadecydowali o przeznaczeniu większej części naszych podatków na ten podwyżki.
  • Odpowiedz
  • 80
@Idaho59 U nas wszystkie partie mierzą w jakimś stopniu w ten elektorat posowiecki, bo to są miliony wyborców. Kwestia, kto targetuje na tych ludzi bardziej, a kto tylko trochę.

PiS to całym swoim sposobem działania jest partią dla homo sovieticusów. Ludzie mają się cieszyć, że PiS dał, PiS zbudował itd. Że może PiS coś tam kradł (no ale ociec na budowie też cegły kradł), ale przecież też coś dali, czołgi zamówili.
  • Odpowiedz
@ish_waw: ciekawe jak by wyglądała Polska jak byśmy się podzielili: 3 województwa ze ściany wschodniej + świętokrzyskie i małoposkie było by Polską Kaczorową i katolicką, a reszta normalną uśmiechniętą Polską, myślę że za 20 lat byśmy budowali mur na granicy miedzy polskami, żeby migranci ekonomiczni nas nie zalewali
  • Odpowiedz
@galicjanin: z tymi Włochami to celny argument, północne Włochy to jeden z najbogatszych rejonów świata, myślę że u nas z czasem podobnie będzie na Pomorzu, widziałem jakiś program gdzie eksperci mówili, że pomorze będzie śląskiem 21 wieku, najbogatszym regionem Polski
  • Odpowiedz
@ish_waw Święta racja i problem pojawia się również w sektorze prywatnym nad czym ubolewam. To co jest dla nas dobre wbrew pozorom to zachodnie firmy które uczą nas zachodniej organizacji. Jest to okupione niestety pracoholizmem i innymi zjawiskami.
Do czego jednak zmierzam - zderzyłem się i z ludźmi, którzy z jednej strony mają świadomość jak się pracuje w takich firmach, z drugiej robią z siebie panów na włościach właśnie w takim
  • Odpowiedz
@ish_waw: trochę bez sensu, bo to że pieniądze są nasze, to jeszcze nie znaczy, że każdy zrobi z nich użytek. Przysrałeś się do słówka "wybudował" i oparłeś na nim swój wywód. Tak, on wybudował, on miał pieniądze do dyspozycji i on je wydał. Szok dziennikarki polegał na tym, że Wójt nie wziął w łapę kasy.
  • Odpowiedz
@ish_waw u nas jakby politycy w tym utknęli, dalej jeżdżą przecinać wstęgę jakby to im dawało jakieś punkty podczas gdy wyborcy od lat podchodzą do tego tak że czemu tak wolno budowane, czemu tak drogo, czemu nie zoptymalizowany projekt itd tylko punkty ujemne a w najlepszym razie neutralnie że ktoś po prostu wykonał swoją prace
  • Odpowiedz
@ish_waw: Oglądałem wczoraj ten materiał. Występuje tam WItold Liszkowski, wójt gminy Puńsk. Swoją drogą, oni robią już kolejny materiał o Polsce i to właśnie z mojego regionu, chyba mają tutaj jakieś kontakty. :D
  • Odpowiedz
Do czego zmierzam: Jak chcesz rozpoznać Polaka ruskomentalnego, to będzie on uważał, że państwowe inwestycje itd. to zasługa polityków, którzy “budujo”.


@ish_waw: "Nie ma czegoś takiego jak publiczne pieniądze. Jeśli rząd mówi, że komuś coś da, to znaczy, że zabierze tobie, bo rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy."
Małgosia Thatcher to jednak miała jaja.
  • Odpowiedz
@ish_waw: dokładnie tak jest, sam nie mogłem pojąć fenomenu PiS aż do kłótni w zeszłym roku na jednym spotkaniu rodzinny. Pamiętam, że wszyscy zgodnie twierdzili, że PO to nic dla ludzi nie zrobiło, i wszytko sprzedali, wymieniając po kolei polskie perły jak stocznie, huty itp. . Oczywiście nie obyło się też bez wypomnienia bankrutujących firm przy budowach autostrad, bo rząd specjalnie im nie zapłacił i chciał zniszczyć. Oczywiście kłótnię przegrałem,
  • Odpowiedz
@ish_waw: Polska z takim sukcesem rozwinęła swoją infrastrukturę drogową w ostatnich 20 latach, że teraz jest lepszej jakości, niż w Niemczech.
Lepszej jakosci jak w Niemczech nie mamy. Rozwój infrastruktury jest spory, ale jest jeszcze bardzo dużo do zrobienia
  • Odpowiedz
@ish_waw: Genialny wpis, teraz napisz jeszcze jak kanał Zero to pisowska szczujnia a pis to rosyjska agentura.
Tymczasem

Pieniędzy nie ma i nie będzie.

To po co i na co? 16 milionów ludzi w tym qurwidole pracuje? a raczej zapi3rdala jak niewolnicy. Sam fakt rozpoczęcia tematu, dużych inwestycji które są potrzebne, przez władzę pis to za wiele dla tego narodu i tacy jak ty, muszą się przyj3bać o nazewnictwo. Ale
  • Odpowiedz