Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu kupiliśmy dom z małym ogródkiem, patrząc na to ze jeszcze tam nie mieszkamy to trochę zarosło tam chwastami. Stwierdziłem, że wezmę kosiarkę i pojadę je skosić żeby to jako tako wyglądało. Zacząłem kosić i nagle przyszedł sąsiad, że przez to że skoszę chwasty to u niego za płotem się pojawią bo wiatr zwieje i jeśli nadal będę kosić to wystawi mi rachunek XD. Zacząłem mu tłumaczyć, że to nic nie zmieni bo jeśli zostawię u mnie wielkie chwasty to i tak się rozniosą do niego, a on dalej swoje i już prawię piana z ust mu szła, że mam czelność kosić chwasty na swojej działce.
#ogrodnictwo #ogrod #sasiedzi
  • 71
  • Odpowiedz
@Wakabajashii: na miastowych debili i cwaniaków nie ma rady. Zrób sobie podwójne ogrodzenie, a najgorsze chwasty niech rosną przy ogrodzeniu od strony sąsiada, resztę działki sobie ładnie ogarnij.
  • Odpowiedz
@Wakabajashii: Jest dokładnie odwrotnie. Jak nie skosisz mlecza to zamieni się w dmuchawce i będzie się bardziej rozsiewać po okolicy. Pomijam absurd całej sytuacji, bo nie wiem jakbym zareagował jakby mi sąsiad wyskoczył czymś takim, chyba bym wybuchnął śmiechem. Sąsiad to chyba jeden z tych Januszy szurów-paragrafów. Uświadomiłbym mu, że nie warto na wstępie wchodzić w konflikt z nowym sąsiadem.
  • Odpowiedz
@wuwuzela1: Zwinki (tych to bardzo bardzo dużo, nie ma dnia żebym nie widział), żyworodne i padalec (tu akurat niestety tylko jednego widziałem na własnej działce)
  • Odpowiedz
@Czysto super, tak trzymaj. Wrzucaj zdjęcia jaszczurek na lokalne grupy na fb, to może więcej ludzi zacznie to samo robić. A dla jeży przydałyby się przejścia pod ogrodzeniem. I warto o tym z ludźmi z okolicy pogadać.
  • Odpowiedz
@wuwuzela1: Zwinki (tych to bardzo bardzo dużo, nie ma dnia żebym nie widział), żyworodne i padalec (tu akurat niestety tylko jednego widziałem na własnej działce)


@Czysto: jaszczurka to jeszcze Fun ale obslizgły padalec to daj Pan spokój
  • Odpowiedz
@wuwuzela1: Nie gadaj, piękny jest, ale jak podnosiłem deskę a on pod nią sobie leżał to mini zawał był ;) Najbardziej z tego lubie chyba świerszcze jak dają, ale one chyba znowu aż takich zarośli nie lubią @ameneos ale o to chodzi że ja właśnie nic nie robię ( ͡° ͜ʖ ͡°) Co do jeży to mają sporo wejść i wyjść, ale tak już kilka
  • Odpowiedz
@Wakabajashii: No to masz sąsiada #!$%@?, z rodzaju Kościuszko z podkarpacia. Trzymaj to krótko, a jak się rozkręci to daj jakąś bolesną nauczkę. Miałem takich jaśniepaństwa #!$%@?ów za płotem, co im przeszkadzało wszystko.
  • Odpowiedz
kupiliśmy dom z małym ogródkiem


@Wakabajashii:

nagle przyszedł sąsiad, że przez to że skoszę chwasty to u niego za płotem się pojawią bo wiatr zwieje i jeśli nadal będę kosić to wystawi mi rachunek


@Wakabajashii: machajacypapaj.jpg
  • Odpowiedz
@Wakabajashii: A u mnie odwrotnie, sąsiad ma zarośniętą działkę i za #!$%@? nie chce skosić tych ostów ( ͡° ͜ʖ ͡°) nawet mu proponowałem, że za darmo mu wykoszę kosiarką bijakową to nie chciał.
  • Odpowiedz