Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu kupiliśmy dom z małym ogródkiem, patrząc na to ze jeszcze tam nie mieszkamy to trochę zarosło tam chwastami. Stwierdziłem, że wezmę kosiarkę i pojadę je skosić żeby to jako tako wyglądało. Zacząłem kosić i nagle przyszedł sąsiad, że przez to że skoszę chwasty to u niego za płotem się pojawią bo wiatr zwieje i jeśli nadal będę kosić to wystawi mi rachunek XD. Zacząłem mu tłumaczyć, że to nic nie zmieni bo jeśli zostawię u mnie wielkie chwasty to i tak się rozniosą do niego, a on dalej swoje i już prawię piana z ust mu szła, że mam czelność kosić chwasty na swojej działce.
#ogrodnictwo #ogrod #sasiedzi
  • 61
  • Odpowiedz
@Wakabajashii: A u mnie na odwrót, specjalnie zostawiam, bo lubię taką wysoką łąkę. Wilgoć, odgłosy świerszczy, jeże, jaszczurki, żabki to jest to. Tylko nawłoć wyrywam bo jakbym nic nie robił to bym miał pole samej nawłoci, a sąsiedzi przychodzą i pytają kiedy wykoszę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Wakabajashii: No ogólnie to prawdę powiedział, bo podczas cięcia nasionka rozniosą się do niego na działkę.
Łatwo mówić, że sąsiad #!$%@?ęty, ale nie wiesz ile pracy, czasu i kasy musiał włożyć w ogarnięcie swojej działki. Przy dzisiejszych upałach to nawet utrzymanie zwykłego trawnika sporo pracy i kasy kosztuje.
  • Odpowiedz
@murarz13: Tylko pewnie sąsiad wolałby, żeby OP spryskał działeczkę chwastobójczym środkiem nawet zakazanym, przeorał podwórko, wyrównał i posiał trawkę, a później stosował opryski na chwasty dwuliścienne. ¯\(ツ)/¯
@Wakabajashii: Rób co chcesz, a najlepiej to dogadaj się z somsiadem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 26
@Nowystaryziel jeśli skosi zanim nasiona w ogóle się rozwiną na tyle żeby coś z nich wyrosło to w czym problem? xD
A jeśli nie skosi i chwasty rozwiną sie całkiem to wtedy na pewno się rozniesie.
  • Odpowiedz
@Wakabajashii coś w tym jest bo mam u siebie trawnik- elegancki dywanik, sąsiad ogródek obok ma chwasty po pas i po jego koszeniu (1 w tym roku) rzeczywiście wysypało mi chwastami, w tym koniczyną, ale no #!$%@? po prostu sobie je powyrywałem.
  • Odpowiedz