Wpis z mikrobloga

PRZEŁOM! PRZEŁOM! PRZEŁOM!... A nie, czekaj, to tylko dowód na coś, że coś zbędnego dla ludzi było błędne, ale co zostanie tak czy siak zaraz przez jakichś autystów zakwestionowane, bo jedno z pierdyliarda założeń jest nie tak, albo jedno działanie nie pasuje. Potężny przełom, latające samochody już wkrótce!
https://www.uw.edu.pl/przelomowe-odkrycie-fizykow/
#nauka #fizyka #dragan
Djuk94 - PRZEŁOM! PRZEŁOM! PRZEŁOM!... A nie, czekaj, to tylko dowód na coś, że coś z...

źródło: przeł0m

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Djuk94: czekaj, a który fizyk czy matematyk Ci obiecał te latające samochody?

Bo Ci się chyba coś #!$%@?ło.

Akurat oni od zawsze są od tego, by te wasze oczekiwania jebnąć o ziemię i je jeszcze wypluć.
  • Odpowiedz
@Djuk94: > coś zbędnego dla ludzi

Myślisz, że gdyby nie wcześniejsze badania Hanna, Becquerela czy innego Geigera to kiedykolwiek zbudowano by np. reaktor atomowy lub opracowano medycynę nuklearną?

Otusz nie. Za każdym praktycznym wynalazkiem stoją dekady prac teoretycznych oraz cząstkowych badań i
  • Odpowiedz
  • 1
@KrzaczekPl: W innych naukach: Robimy x, ludzie zyskają na tym y. W fizyce - Chcemy wiedzieć ile tachiony #!$%@?ą, co ludzie na tym zyskają? Nic, ale zaspokoi to naszą ciekawość, a teraz dawać mi granty xD
@krzaczor93 Nie zauważyłeś, że napisałem o czasach terażniejszych, współczesnych? Od 50 lat nie było żadnego przełomu w fizycę, a wszelkie wynalazki, ktore wychodzą teraz bazują na odkryciach fizyków nawet z minionej epoki jak
  • Odpowiedz
@Djuk94:

1. W fizyce, jak w seksie, pewne praktyczne wyniki bywają oczekiwane, ale w zasadzie nie po to to robimy.
2. Fizyka nie linuks, potrzebuje czasu i pieniędzy.
3. Nie ma przełomu, zmieniono parametry modelu.

@krzaczor93: Jest problem z twoją "komunikacją", natychmiastowa komunikacja jest niepełna, gubi informację.
  • Odpowiedz
Więc nikt Ci nie obieca latających samochodów, ale np. Twoje pra-pra-pra*10-wnuki będą w stanie zadzwonić do teściowej na innej planecie.


@krzaczor93: nie po to lecieliśmy na inną planetę, żeby trzymać kontakt z teściową ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Djuk94 ale jego powód nie nazywania tego przełomem jest inny niż twoj. Ty uważasz że to nieprzydatne, a on że to nic wielkiego. Przy czym nie wiem co oni tak na prawdę potwierdzili bo ja już lata temu o tachionach wiedziałem że one są po drugiej stronie granicy jaką jest prędkość światła. Skoro czas zwalnia z przyspieszaniem i zatrzymuje się na prędkości c to z tego wynika że po drugiej stronie
  • Odpowiedz
  • 1
@Lugi: Na przykład biotechnolodzy tworzą genetycznie zmodyfikowane świnie, a profesorowie nauk medycznych przeszczepiają z nich narządy ludziom, to jest właśnie nauka, a nie jak w fizyce ,,O, zaskakujące, jeden #!$%@? #!$%@? 15 pierdyliardów parseków na sekundę, za bilion lat nam się to przyda"
  • Odpowiedz
@Djuk94: i te ich osiągnięcia bazują na wcześniejszych, które to w momencie odkrycia nie miały praktycznych zastosowań, jak na przykład DNA.
A twój pra-pra-pra-pradziadek pewnie wtedy #!$%@?ł dokładnie to samo co ty xD
  • Odpowiedz
współczesnych? Od 50 lat nie było żadnego przełomu w fizycę, a wszelkie wynalazki, ktore wychodzą teraz bazują na odkryciach fizyków nawet z minionej epoki jak Becquerel


@Djuk94: https://pl.wikipedia.org/wiki/Gigantyczny_magnetoop%C3%B3r
To jest przełom w fizyce, który dał praktyczne wynalazki. dyski twarde mają terabajty a nie megabajty.

jakbyś ze świata wymazał kilka odkryć, na pewno znikłoby kilka rzeczy. usuń kilka prac na temat tunelowania kwantowego, a panele PV będa mieć sprawność 14 a nie 21%. usuń prace nad grafenem, a baterie będą mieć 7% mniej pojemności (mimo, że nie korzystają
  • Odpowiedz
@Djuk94: ja to bym w ogóle naukę ograniczył do r&d wielkich korporacji, po co jakaś tam teoria z dupy. A najlepiej to w ogóle pieprznąć to i ładować hajs w marketing żeby ludzie kupowali to co jest na milion nowych sposobów.
  • Odpowiedz
Też mógłbym racjonalizować nawet najgłupsza czynność, np. wzmożenie produkcji gili z nosa, ponieważ kto wie, może za 300-400 lat będzie można łatwo przy ich odpowiedniej ilości wytwarzać nieskończoną ilośc energii


@Djuk94: nie do końca udane porównanie. Wyjaśnianie natury rzeczywiści zawsze gwarantuje ostatecznie faktyczny przełom, nie ma od tego ucieczki. Losowe działania jak magazynowanie gili z nosa już nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Fakt jest taki, że
  • Odpowiedz
A nie, czekaj, to tylko dowód na coś, że coś zbędnego dla ludzi było błędne


@Djuk94: ech, jest coś takiego jak poziomy TRL odkrycia fizyków to badania podstawowe - poziom 1. Latający samochód w salonie KIA to końcówka rozwojówki TRL IX. No ale żeby być na TRL IX musisz zacząć od TRL I.
Naprawdę dziwne że w szkole 45 min na cały cykl nauki na to nie przeznacza.
  • Odpowiedz
W fizyce - Chcemy wiedzieć ile tachiony #!$%@?ą, co ludzie na tym zyskają? Nic, ale zaspokoi to naszą ciekawość, a teraz dawać mi granty xD


@Djuk94: obyś się nie zainteresował matematyką xD
  • Odpowiedz