Wpis z mikrobloga

@snorli12 jak im dasz do ręki olej i będziesz patrzył na ręce przy pracy to dostaniesz to co będziesz chciał w przeciwnym wypadku wleją ci olej z beczki swoją drogą to ten sam olej tylko w większym pojemniku co wychodzi taniej bo kupują hurtem ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@snorli12 nie potrafisz sprawdzić czy ci olej wymienili? Przed wizytą wyciągasz bagnet cykając fotkę i powtarzasz operację po wymianie. Jak kolor oleju na bagnecie jest taki sam to znaczy że cię w uja zrobili i zaliczyłeś co najwyżej dolewkę a nie wymianę ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
  • 0
@Afrobiker wymieniłbym sam po prostu mam remont w garażu i brak dostępu do kanału nigdy z warsztatu nie korzystałem przy tym, zapisałem się na wymianę i powiedziałem, że części ich bo nie kupowałem
  • Odpowiedz
@trzaichlac69 bzdura. Świeży olej ma kolor bursztynu i nie staje się czarny jak smoła po odpaleniu silnika. Takie kity wciskają mechanicy którzy dolewają oleju zamiast go wymienić i nie wymieniają filtra ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Afrobiker: całego oleju nigdy nie da rady spuscic, zawsze gdzies zostaja resztki i troche syfu, a diesel jako silnik strasznie "brudzi" olej. Wymieniasz, odpalasz i po 5 minutach tyrkania na jałowym jest już czarny jak smoła. Najlepiej sprawdzić na zapach, bo przepracowany olej pachnie zupełnie inaczej, jakby był spalony. A świezy, nawet zupełnie czarny, pachnie nadal jak nowy. To nie są bzdury a fakty.

Zrób sobie eksperyment w domu. Wlej
  • Odpowiedz
@bruhh źle wymieniasz olej. W zdrowym silniku większość syfu odkłada się w misce olejowej a w dieslu dodatkowo powinno stosować się płukankę przy każdej wymianie. Spróbuj następnym razem wyczyścić porządnie miskę, zrobić płukankę po niej zalać silnik dieslem (tak dieslem) a następnie zalać olej jeździć i obserwować. Gwarantuje że po 3 miesiącach olej nadal będzie miał kolor bursztynu.
  • Odpowiedz
@bruhh nowe samochody serwisuje się w ASO a nie u mechanika. Nie musisz ściągać miski olejowej by ją wyczyścić a na filtrze nie odkłada się większość syfu bo gdyby tak było to olej nie wyglądał by jak smoła. Używanie diesla po płukance jest dobrym sposobem na wyczyszczenie resztek syfu i nie wpływa negatywnie na pracę oleju a jak się boisz to możesz zalać nowy olej nawet 3 razy zanim wyjedziesz w
  • Odpowiedz
U mechanika wymiana oleju powinna trwać minimum 2h


@Afrobiker: tak? to bys płacil za wymiane oleju 1000zł po obecnych cenach :) byli by chętni? wątpie.

jak ktoś ci wymienia olej w godzinę to znaczy że odwala chałturę na twój
  • Odpowiedz
@bruhh jak wymieniam olej to odkręcam śrubę i idę w uj na godzinę bo w tych 50ml leci najwięcej syfu. Czysta fizyka. Pierwsze wylatuje płyn a dopiero na końcu sączy się syf bo jest cięższy ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Afrobiker przed chwilą pisałeś, że syf osadza się na misce, czyli na jej spodzie. Według tej logiki syf powinien wylecieć jako pierwszy, bo olej go przepcha. To jak teraz? Jednak pływa na górze czy co?
  • Odpowiedz
@bruhh miska jest wypełniona olejem więc co pierwsze wylatuje prze otwór? Olej czy syf który zbiera się na spodzie? No olej bo jest płynny. Reszta spływa sobie z oporami przez długi czas. Przy spuszczaniu oleju nie robisz blendera w układzie żeby wszystko wymieszać ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz