Wpis z mikrobloga

Hej Mircy, przy aktualnej pogodzie w pokoju, w którym przez cały tydzień pracuję (#pracazdalna w #it here) mam 26-27 stopni i zaczyna to być nie do wytrzymania. Nie mam możliwości zainstalowania klimatyzacji typu split, szukam przenośną #klimatyzacja do 1500 zł. Da radę coś znaleźć w tym budżecie (najlepiej dostępne od ręki w jakimś elektromarkecie), co schłodzi mi pomieszczenie 20m2 ze stale zamkniętymi drzwiami do 20-21 stopni? Może nawet działać na najwyższej mocy i hałasować - założę słuchawki z ANC i sprawa rozwiązana. Znalazłem na szybko Sencor SAC MT9020C - warto czy jest coś lepszego?
  • 9
  • Odpowiedz
@logixdev: wejdz na peppera, ludzie narzekaja na te klimy w porownaniu do splita ale jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma

waz do okna, rekaw na okno zeby nie zaciagalo z zew cieplego i daja tak ludzie rade, konkretnego modelu nie podam bo ja mam splita i mnie to nie interesowalo ale czytalem w takich sytuacjach jak Twoja
  • Odpowiedz
@logixdev:
1. Hałas jest okropny, nawet w słuchawkach - moja stoi w przedpokoju jakieś 5 metrów ode mnie a i tak doprowadza mnie do szału.
2. Będziesz się #!$%@?ł z uszczelnieniem okna wokół rury. Są takie paskudne firanki na rzep ale są mega niewygodne w użyciu i szpecą pokój. Nie byłoby problemu, gdyby u nas były popularne okna przesuwne ale niestety jakiś idiota wymyślił, że plebs w Polsce koniecznie ma
  • Odpowiedz
@logixdev ja mam blaupunkt arrifana 1414l. strasznie głośny, jak stoi wewnątrz. Ale ta klima może stać na zewnątrz - stoi na balkonie a rura z chlodnym powietrzem idzie do środka i jest git
  • Odpowiedz
@logixdev: te ustrojstwa przenośne tylko w teorii są plug&play. W praktyce musisz poświęcić temu więcej czasu i pogodzić się, że dalej będzie to duże, głośne, kłopotliwe w obsłudze itd., ale wydajność będzie miało przyzwoitą. Większość modeli jest dosyć podobna... czy kupisz Eberga, Tristara, Sencora, Silvercresta, czy Honeywella... wszystko ma te same funkcje i tę samą wydajność. Niektóre mają funkcje smart, które się mogą przydać, ale w praktyce i tak trzeba kontrolować otwarcie okna, montaż rury itd... W najtańszych bardziej słychać buczenie sprężarki. Najlepiej upewnij się, że twój model ma osobne wejście parownika i skraplacza i nie rozdziela powietrza dopiero w środku. Za 1k coś znajdziesz, ale porównaj ich moc... ~1kW na 10mkw, ale potrzeba tam więcej miejsca, niż na zdjęciu.

1. urządzenie wypompowując powietrze na zewnątrz, musi uzupełnić je powietrzem z wewnątrz, więc wciąga powietrze z kanału wentylacyjnego, (to jest niebezpieczne) lub z zewnątrz (co jest nieefektywne)... Rozwiązanie to doklejenie taśmą pudełka po butach do wlotu skraplacza (dolna kratka) i dokupienie rury fi 15 (czyli takiej samej średnicy, jak oryginalna), którą doprowadzisz tam powietrze z zewnątrz. Będzie też ciszej i taniej.

2. utraty ciepła na oknie - płyta meblowa / osb / mdf, plexi, cokolwiek masz pod ręką. Wycinasz dziury i wsadzasz w okno - jeżeli się nie mylę to masz roletę zewnętrzną, którą musiałbyś nieco opuścić. Izolacja termiczna okna - aluminiowa mata na szybę samochodu itd. Ewentualnie można użyć uszczelkę na rzep, ale one wpuszczają dużo
tangens_kutangens - @logixdev: te ustrojstwa przenośne tylko w teorii są plug&play. W...

źródło: 8dd161474ecb63bab1039e1370fead24d1e38cd1722d21f9edf3c3f98ded4574

Pobierz
  • Odpowiedz
Da radę coś znaleźć w tym budżecie (najlepiej dostępne od ręki w jakimś elektromarkecie), co schłodzi mi pomieszczenie 20m2 ze stale zamkniętymi drzwiami do 20-21 stopni?


@logixdev: schłodzi Ci ale tylko i wyłącznie po dodaniu skrzynki rozprężającej powietrze z pudełka po butach lub z doniczki czy obojętnie z czego z drugą rurą tak jak opisał to @tangens_kutangens wyżej.

Poczytaj na deser to https://wykop.pl/wpis/76435405/lato-za-pasem-wiec-troche-o-klimatyzatorach-przeno
  • Odpowiedz