Wpis z mikrobloga

Mam plan za niedługo wrócić na siłownię. Sprawdziłem sobie mój potencjał genetyczny ile mogę osiągnąć naturalnie na stronie https://mennohenselmans.com/ffmi-calculator/ min. podając obwody.

Wyszło, że mój potencjał genetyczny to 91 kg masy, czyli bez szału, ale w sumie byłbym zadowolony. Aktualnie ważę ~80kg więc jest co robić i długa droga do celu.

Jak zmierzyłem obwody to bardzo słabo, bo np. tylko 32 cm w bicku (potencjał 40 cm), w klacie 98 cm (potencjał 110 cm), klasycznie nadgarstki bardzo słabo, bo tylko 17 cm, więc widać, że trochę suchoklates.

Może za rok, dwa zrobię update ile progresu udało się zrobić. Jakieś pro-tipy dla osoby z bardzo niskim apetytem? Bo ćwiczyć bardzo lubię i to nie problem (właśnie lubię się tak umordować, że nie jestem w stanie wyjść o własnych siłach), główny problem jest w osiąganiu nadwyżki kalorycznej.

#silownia #mirkokoksy #mikrokoksy
steppenwolf12 - Mam plan za niedługo wrócić na siłownię. Sprawdziłem sobie mój potenc...

źródło: maksy_silownia

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@steppenwolf12: Ten kalkulator to jakieś brednie.
Nie da się określić potencjału genetycznego na podstawie prostych wymiarów. Równie dobrze można wróżyć z fusów lub postawić tarota.
  • Odpowiedz
@lojawyk: pewnie masz rację, ale to jakaś metoda opracowana przez ludzi z doktoratem, którzy starają się oszacować taki potencjał

tam podajesz wszystko, wzrost, wagę, obwody, choć strzelam, że pewnie nawet do tych 90kg nie dobiję ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@steppenwolf12 oczywiście, te metody mają podstawy naukowe, ale dalej mają jedną zasadniczą wadę - uwzględniają jedynie średnie populacyjne wartości. Poza tym wbrew pozorom 10kg suchej masy mięśniowej przy niskim otłuszczeniu robi naprawdę dużą różnicę.

No i to, jak z potencjałem u Ciebie jest zupełnie inną kwestią i dopóki nie spróbujesz, to się nie przekonasz.
Czyli po prostu rób masę z głową przez kilka kolejnych lat i się dowiesz, czy masz ten potencjał ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Do tego zmień podejście - nie trenuj tak, aby wychodzić z treningu umordowany. Po pierwsze, zmniejszysz od razu zapotrzebowanie kaloryczne i łatwiej będzie Ci wszystko przejeść. Po drugie uchronisz się przed kontuzją i będziesz miał dobrze zaplanowany, zdrowy i
  • Odpowiedz
@Saprofit:

Poza tym wbrew pozorom 10kg suchej masy mięśniowej przy niskim otłuszczeniu robi naprawdę dużą różnicę.


Ja bym powiedział, że nawet ogromną. To jest pewnie więcej niz zdecydowana większość bywalców siłowni zbudowała przez wszystkie lata. Jeśli mówimy o czystej masie mięśniowej ofkors
  • Odpowiedz