Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Nie rozumiem konceptu zdrady emocjonalnej.

To znaczy, nie kwestionuję, że nie istnieje ale wydaje mi się, że taka prawdziwa zdrada emocjonalna następuje dopiero wtedy kiedy tracisz emocjonalne i intymne połączenie ze swoim partnerem i zastępujesz go na rzecz kogoś innego;twój partner zaczyna czuć się konkurencyjny wobec drugiej osoby i zaczyna być trzecim kołem u wozu, mało spędzacie ze sobą czasu, po prostu #!$%@? się w kimś innym.

A nie rozumiem jej konceptu dlatego, że widziałem jak niektórzy uważali za zdradzanie emocjonalne, po prostu posiadanie przyjaciela albo grupki znajomych, że ktoś cieszy się ze spędzanie czasu z inną osobą.
Nie na poziomie romantycznym, po prostu.
Wydaje mi się, że pod tym względem nie istnieje coś takiego jak eksluzywność emocjonalna.
Wiem, że każdy rozumie też taką zdradę jako coś innego ale po prostu uważam, że nie da się i wręcz nie można 100 procent czasu poświęcać jednej osobie, to niezdrowe.
#zdrada #relacje #milosc #pytanie #zwiazki #logikarozowychpaskow#logikaniebieskichpaskow



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 7
  • Odpowiedz
  • 3
@mirko_anonim generalnie dla mężczyzn gorsza jest zdrada fizyczna a dla kobiet emocjonalna. I to wynika z ewolucji. Mężczyzna boi się, że będzie wychowywał nie swoje dziecko i jego Geny nie przetrwają, a kobiety boją się, że zakocha się i ja zostawi, a to jest kwestia jej bezpieczeństwa. Ale zgadzam się, że zaufanie i wolność jest kluczowa w związku.
  • Odpowiedz
A nie rozumiem jej konceptu dlatego, że widziałem jak niektórzy uważali za zdradzanie emocjonalne, po prostu posiadanie przyjaciela albo grupki znajomych, że ktoś cieszy się ze spędzanie czasu z inną osobą.


@mirko_anonim: po prostu zauważasz, że twoja różowa ma kogoś ważniejszego od ciebie np. przyjaciółki albo rodzinę. Wtedy to nie związek, tylko układ co najwyżej.


Wydaje mi się, że pod tym względem nie istnieje coś takiego jak
  • Odpowiedz
@mirko_anonim nie łapię. Nie rozumiesz konceptu zdrady emocjonalnej dlatego, że ktoś inaczej może ją rozumieć? Jest wiele rzeczy, które inaczej można rozumieć. Czasem ta interpretacja może być tak skrajnie różna, że jest nie do pogodzenia. Życie.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim Oj, z jednej strony to dobrze, bo nie zdarzyło Ci się doświadczyć, a z drugiej to nawet bardziej bolesne może być i nie chodzi tutaj o samo przez siebie posiadanie znajomych
  • Odpowiedz
@mirko_anonim jeśli ktoś uważa za zdradę emocjonalną posiadanie przyjaciela czy znajomych to albo wszystkiego nie wiesz/nie widzisz albo osoba co jest zazdrosna jest po prostu mocno zaburzona i samo spojrzenie na inną kobietę/mężczyznę jest przesadnie przeżywane emocjonalnie jakby to spojrzenie było stosunkiem seksualnym z wyśmiewaniem się z osoby zazdrosnej. Zdrada emocjonalność pojawia się choćby wtedy gdy w codziennych decyzjach ważniejsze byłoby zdanie wszystkich innych a nie osoby partnerskiej której dana decyzja
  • Odpowiedz