Wpis z mikrobloga

@Adece Większość rozmów wygląda tak samo, a to znaczy że możesz sobie z 60-70% tekstu wcześniej na sucho poćwiczyć. Jak się czujesz, gdzie pracowałeś, jakie były obowiązki, co było Twoja mocną stroną a co słaba. Jak sobie radzisz ze stresem, czy pracowałeś w grupie, czy znasz tam dany system czy definicje - coś w nawiązaniu do stanowiska
  • Odpowiedz
Mam dzisiaj rozmowe o pracę po angielsku. Obsrany jestem.

Jakieś tipy? ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@Adece: najlepszy tip - nigdy nie mów 'Sorry, don't know how to say it in english' tylko improwizuj i za wszelką cenę staraj się przekazać swoje myśli, nawet w pokrętny sposób. Myślę, że docenią inicjatywę zamiast poddania się od razu i powiedzenia 'nie wiem'

No i zasadnicze pytanie czy to rozmowa z babeczką od HRów czy z kimś z projektu. Jak to pierwsze to przygotuj się na pytanie o hobby
  • Odpowiedz
@Adece: nie przejmuj się gramatyką (aż tak bardzo), grunt żeby sens wypowiedzi się zgadzał - a jak to nie jest rozmowa z polakiem to już w ogóle #!$%@?. Nikt tak nie będzie się #!$%@?ł o poprawność twojego angielskiego jak drugi polak.
  • Odpowiedz
@Adece: miej świadomość że to oni tam są z tobą a nie ty z nimi xD

/edit: pomyśl zawczasu jakim zwierzęciem chciałbyś być i sprawdź jego nazwę
  • Odpowiedz
@jebluschytrus:
@Adece: albo wariant na Andrzeja Wajdę, bierzesz jakąś statuetkę ze sobą, oni Ci dadzą pytanie a Ty jedziesz

"Ladies and Gentlemen... będę mówił po polsku..." i dalej z górki ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

trzymam kciuki, z fartem!
  • Odpowiedz