Wpis z mikrobloga

Zapytałem agentkę nieruchomości o to czy mieszkanie jest w ekspozycji południowej, a ta odparła "nie mam ze sobą kompasu". Czaicie? XDDDDD Baba bierze hajs od właściciela i potencjalnego najemcy o dość istotną cechę mieszkania, a ta nawet tego nie wiedziała. Ona dosłownie chciała wziąć hajs za otwarcie drzwi. Beka z klientów takich agencików
#patodeweloperka #nieruchomosci to nie #heheszki
  • 103
  • Odpowiedz
@Derasot jak śmiesz zadawać takie pytania poważnemu pośrednikowi nieruchomości, powinieneś uklęknąć i pocałować pośredniczke w stopy w zamian za możliwość zapłacenia haraczu przy zakupie mieszkania
  • Odpowiedz
@loczyn tak. Chociaż nadal można taką licencję uzyskać to od 2013 czy 2014 nie jest wymagana. Nawet PiS widział patologie z tego wynikające i coś tam Buda przebąkiwał o powrocie do obowiązku licencji ale temat chyba umarł.
  • Odpowiedz
  • 48
-czy jest tutaj światłowód?

-(wyciąga telefon) no ja mam dwie kreski, więc nie jest tak źle z tym internetem tutaj


@Limonene: XDDDDD z tego to bym zgnił na głos, nie wytrzymałbym
  • Odpowiedz
@Derasot: chłopie i to Cię dziwi? Ja szukam mieszkania koniecznie z ogrodem, sporo ogłoszeń wypisuje że ogród posiada, ale większości nawet nie chce się zrobić zdjęcia tego ogrodu... Dla mnie to jest kluczowe, a oni kładą na to lachę. Spotkałem się nawet raz, że mieszkanie miało ogromny 200m ogródek, a oni nawet o tym nie informowali.
Tam pracują debile.
  • Odpowiedz
@Derasot przypomniałeś mi jak kiedyś będąc na rowerze zgłodniałem i chciałem się na szybko zapchać ciastem, na którego widok mi pociekła ślinka w cukierni. Poprosiłem o kawałek 4cm bieżące. Babka mi ukroiła z 15cm kawał i pyta czy może być. Gzecznie z humorem odpowiedzialem że tyle to nie dam rady zjeść i że to nie jest 4cm. A babie się windows zawiesił i weszła w tryb awaryjny - zaczęła mi mówić
  • Odpowiedz
@Derasot: a mnie #!$%@? jak patrzę np. mieszkanie 70m + ogród + garaż, a oni dodają np. 5 zdjęć, że nawet nie widać wszystkich pomieszczeń, bo 3 zdjęcia są z salonu xD no jakaś masakra, ja nie wiem jak oni pracują, że takich osób nie #!$%@?ą to jest szok.
  • Odpowiedz
@4mmc-enjoyer: @Derasot
Ja chciałem jeszcze zauważyć, że w polsce w ogłoszeniach nie daje się planu mieszkania/nieruchmości....
a niby skąd mam wiedzieć ze zdjęć jakie wymiary ma poszczególny pokój... jakoś w UK prawie wszystkie ogłoszenia mają podane "mapki" z wymiarami, a w polsce jak w lesie.....
  • Odpowiedz
@Derasot: Ja szukając to trafiłem na takich pośredników którzy nie wiedzieli:
- ile wynosi czynsz, dość podstawowa informacja
- czy mieszkanie stało puste czy ktoś mieszkał cały czas też dość istotna informacja np w sprawie czynszu xD
- czy jest dostępny światłowód
- ile metrów ma dany pokój
Ogółem spotkałem raz spoko pośrednika który nie był babą z przypadku do otwierania drzwi i wiedział dosłownie wszystko o co go zapytałem.
  • Odpowiedz
@vartan: to znaczy spoko dla sprzedającego bo nie ma miliona telefonów od januszy i ma święty spokój pod warunkiem że nie ma prowizji dla kupującego to odstrasza w #!$%@? wbrew pozorom, pośrednik dowiaduje się wszystkiego i nie robi zdjęć na #!$%@?.
  • Odpowiedz
Załóżmy gowork dla biur nieruchomości i pośredników.


@barber-barberski: Szatański plan ( ͡º ͜ʖ͡º) Ale podoba mi się, tylko od razu zainwestujcie w dobrą kancelarię. Będzie was ścigać połowa kraju, ale jest to warte zachodu.
  • Odpowiedz