Wpis z mikrobloga

Zapytałem agentkę nieruchomości o to czy mieszkanie jest w ekspozycji południowej, a ta odparła "nie mam ze sobą kompasu". Czaicie? XDDDDD Baba bierze hajs od właściciela i potencjalnego najemcy o dość istotną cechę mieszkania, a ta nawet tego nie wiedziała. Ona dosłownie chciała wziąć hajs za otwarcie drzwi. Beka z klientów takich agencików
#patodeweloperka #nieruchomosci to nie #heheszki
  • 99
  • Odpowiedz
@Derasot: Moim osobistym hitem była babka, która przyszła na prezentację z wydrukowanym ogłoszeniem i po wejściu do mieszkania zaczęła je nam na głos czytać xDD
  • Odpowiedz
@E_v_e_l: no wlasnie, cale zlo na flipperow leci, a oni przeciez odnawiaja te mieszkania, musza wrzucic jakies pieniadze, czesto sami je remontuja, zeby na tym cos zarobic, a te cale agencje nieruchomosci pstrykna kilka fotek

@vateras131:
to sa ludzie bez zadnego wyksztalcenia technicznego juz nie mowie o budowlanym zapytaj sie takiej pipki jaka jest izolacyjnosc termiczna albo akustyczna budynku w ktorym kupujesz mieszkanie, parametr tak samo wazny jak
  • Odpowiedz
@mike-se-378: Czepiasz się, drogi są przecież wszędzie i to nie jest problem. Koleżka pojechał oglądać mieszkanie na parterze w "spokojnej okolicy" blisko rynku w małej miejscowości. Faktycznie blisko rynku ale bliżej do drogi krajowej, a konkretnie to ściana z oknami przylegała do chodnika szerokiego na 1,2m a z chodnikiem ino krawężnik i "krajówka" :>
  • Odpowiedz
@Derasot: kilka lat temu zlikwidowali licencję, a dziś własne biuro może otworzyc praktycznie każdy - dziś zakładasz działalność, płacisz ubezpieczenie na jakąś śmieszna sume i możesz działać! Biura były zakładane w ostatnich latach przez przypadkowe osoby, które o takich pojęciach jak renta planistyczna czy też opłata adiacencka nie mają zielonego pojęcia, a pchają się do sprzedaży działek. Jakieś roszczenia wpisane w KW na całe budynki mieszkalne? Eee a kto by
  • Odpowiedz
to sa ludzie bez zadnego wyksztalcenia technicznego juz nie mowie o budowlanym zapytaj sie takiej pipki jaka jest izolacyjnosc termiczna albo akustyczna budynku w ktorym kupujesz mieszkanie, parametr tak samo wazny jak zuzycie paliwa czy przyspieszenie w samochodzie


@grypa-grypowska:
Wywali im error 404 na twarzy. Od ubiegłego roku przy każdej sprzedaży trzeba okazać świadectwo energetyczne więc tam można jakieś dane sobie wyciągnąć. Inną sprawą jest na ile te świadectwa są
  • Odpowiedz
@E_v_e_l: Sprzedalem w sowim zyciu 3 nieruchomosci i zawsze robie to z posrednikiem. Teraz wytlumacze ci dlaczego.

1. Przy podpisaniu umowy zastrzegam sobie cene i czas w jakim chce dana nieruchmosc sprzedac np. 300k w 3 miesiace. Umowa zawsze na wylacznosc. Nie obchodzi mnie za ile posrednik ja wystawi.

2. Oszczedzam duzo czasu i pieniedzy na: zrobienie ladnych zdjec dzialce/mieszkaniu, wystawieniu na wszystkie mozliwe portale ogloszeniowe, jazde do i z nieruchomosci na pokazanie potencjalnym
  • Odpowiedz
@fotiks1984 W pelni sie zgadzam z Twoimi argumentami.
Dlatego opłata za pośrednictwo powinna być po stronie sprzedającego, bo to dla niego pracuje pośrednik.
Z mojej perspektywy jako klienta, ktory chce kupić to hajs za nic, nie znalazł za mnie ogłoszenia, informacje, które podaje są niedokładne itd.
Dlaczego mam płacić 2% wartości nieruchomości?
  • Odpowiedz
@Derasot: btw, dlaczego szukasz przez tych #*#$ z biur? Chory? Szukaj prywatnie, jest pelno bezposrednich ofert. Chyba ze ci nie zal 2-3k prowizji za to ze poklikala w komputer przez 10 minut i czeka az sie cos w siec "przylepi".
  • Odpowiedz
@vateras131: Ty chyba z konia spadles :) na miesie jest kulturka, usmiechy, pogawedki i dobrze doradza, wiedza co maja na stanie

btw. mam identyczne doswaidczenia z posrednikami, biora kupe szmalu a jedyne co robia to wystawiaja ogloszenie, nie maja pojecia co sprzedaja, wszystko im jedno bo klient i tak SAM sie znajdzie, łatwy szmal
  • Odpowiedz
Zapytałem agentkę nieruchomości o to czy mieszkanie jest w ekspozycji południowej, a ta odparła "nie mam ze sobą kompasu"


@Derasot: Panie, za to to jest dodatkowe 1,5% od ceny transakcyjnej, musi Pan najpierw aneks do umowy podpisać
  • Odpowiedz
Nikt nie każe sprzedawać i kupować mieszkania przez pośrednika


@vartan: Szkoda, że portale z ogłoszeniami są zasrane ich ofertami i większości mieszkań nie możesz z pominięciem ich kupić. To jest takie #!$%@?, że oni potrafią ukraść ogłoszenie właściciela, przedstawić jako swoje, a jak się z nimi kontaktujesz, to dopiero się zgłosić do właściciela.
  • Odpowiedz
tak, zawod posrednika nieruchomosci to jest jeden z wiekszych scamow, ci ludzie absolutnie nic soba nie reprezentuja, doslownie tylko przeszkadzaja, i musisz im jeszcze za to zaplacic

jakbym byl bez roboty to chyba bym probowal sie wkrecic do tego burdelu, nauczyl sie pozyskiwac klientow, a potem wykosil cala okolice - oni #!$%@? tam taka farse, ze to naprawde nie byloby jakies turbo trudne, na conajmniej kilkunastu posrednikow z jakimi mialem kontakt zaden
  • Odpowiedz