Wpis z mikrobloga

Cześć, mam prośbę - możecie podać JEDNĄ KSIĄŻKĘ, którą według was należy przeczytać chociaż raz w życiu?

Chcę zrobić listę książek, którymi warto się zainteresować - nieważne jaki gatunek.

Z góry dziękuję.

#ksiazki #czytajzwykopem #czytanie
  • 203
  • Odpowiedz
@9HYx: Zapiski oficera Armii Czerwonej - Sergiusz Piasecki.

Jak już poczytasz te wszystkie rzeczy o filozofii, religii itp., to dla odmiany ponadczasowa satyra na rosyjski umysł homo sovieticusa
Próbka:
"Zima się skończyła, tak, jak skończyły się burżujskie rządy na Białorusi. Przyszła wiosna, tak, jak my – żołnierze Armii Czerwonej – aby wybawić proletariat od tyranii kapitalistycznej. Wzeszło wyżej słońce, aby zniszczyć chłody – tak, jak nasze rosyjskie
SŁOŃCE: ojciec Stalin i ogrzać chłopów i robotników promieniami wolności i dobrobytu. Rozkwitło wszystko dookoła i zazieleniło się swobodnie – tak jak w Związku Radzieckim. Przyleciały ptaki i śpiewają sobie głośno i bez przymusu na cześć
  • Odpowiedz
Bakterie jelitowe kluczem do zdrowia! Najskuteczniejszy sposób przywrócenia i pielęgnacji mikrobiomu potwierdzony najnowszymi badaniami naukowymi

Zschocke Anne Katharina


@9HYx:
  • Odpowiedz
należy przeczytać chociaż raz w życiu


@9HYx: "Człowiek w poszukiwaniu sensu" Wiktora Frankla, i to nie jeden raz, nie dwa - aby przestać narzekać

"Pułapki myślenia" Daniela Kahnemana - aby się dowiedzieć jak beznadziejna jest intuicja, chłopski rozum i nasze ludzkie automatyzmy.
  • Odpowiedz
Jedną ciężko podać, te zrobiły na mnie największe wrażenie

Cienka czerwona linia - o bezsensie wojny
Władca Pierścieni - epickie fantasy
Diuna - epickie sci-fi
Na południe od Brazos - western
  • Odpowiedz