Wpis z mikrobloga

I kolejna tropikalna noc za nami. W Warszawie temperatura spadła do 24 stopni, a za nic tropikalna uznaje się taką gdy nie spada poniżej 20. I kilka następnych dni też ma być takich. A średnio takich nocy w roku było 3 na zachodzie kraju, i poniżej 1 na wschodzie. Ale od kilku lat to dobija nawet do kilkunastu. Temperaturowe to jesteśmy tam gdzie w latach 80 była Bułgaria czy pólnocna Grecja.
I nie, kiedyś latem było normalne, że po 22:00 bluza jakaś, sweterek lub coś podobnego. 24 to było ciepło w dzień, a 27 to gorąco w dzień. Pod namiotami spało się w śpiworze.
Coraz więcej dni z ekstremalnym ciepłem. I nie, 38 stopni i harnaś to nie jest życie.

#polska #pogoda #klimat #temperatura
  • 226
  • Odpowiedz
  • 1
I sam piszesz że część naukowców tak uważa to też są Szury?


@jajcek: Tak.

Za każdym razem jak bierze się na bęben takich "przeciwników" antropologicznego źródła ocieplenia, okazuję się że owi naukowcy mają albo ubogi warsztat (bo zawowodow w zasadzie zajmujących się inna dziedziną), albo zwyczajnie
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
patrz, a związani z medycyną mówią co innego


@Rasteris: a no to niech związani z medycyną mówiąc o chcą, ja się czuję świetnie, bez problemu zasypiam, dobrze się wysypiam, trening idzie świetnie bo przy takiej pogodzie czuję mega powera :D Tak z miesiąc temu miałem urlop, robiłem sobie wtedy kostkę brukową pod domem, też fajnie grzało i praca była świetna, robiłem to z dwoma kolegami, jeden faktycznie narzekał na temperaturę,
  • Odpowiedz
  • 0
@Rasteris: W lato jest ciepło. Koniec świata.
Warto przypomnieć, że "naukowcy" miewali już różne dziwne przewidywania. W latach 70 straszono globalnym... Oziębieniem kliematu xD
https://www.youtube.com/watch?v=RQRqr9_jw5I
Klimat się zmienia, wpływ cżłowieka na nie niego jest dyskusyjny, ale nawet jeżeli w to uwierzymy, to bez globalnych regulacji wszelkie działania podejmowane przez np. UE skutkują tylko i wyłącznie zubożeniem społeczeństwa i ucieczką przemysłu, który przemieszcza się do krajów, które w poważaniu mają nie
FrasierCrane - @Rasteris: W lato jest ciepło. Koniec świata.
Warto przypomnieć, że "n...
  • Odpowiedz
  • 0
Sami sie pograzacie w tych wpisach chlop co mowi ze rosja pobila rekord temperatury z 1917 a jaka byla emisja dwutlenku węgla wtedy


@DzikiWonsz221: Wiesz co to temperatura globalna?? a nie lokalna, długo będziecie mylić te pojęcia.
  • Odpowiedz