Wpis z mikrobloga

I kolejna tropikalna noc za nami. W Warszawie temperatura spadła do 24 stopni, a za nic tropikalna uznaje się taką gdy nie spada poniżej 20. I kilka następnych dni też ma być takich. A średnio takich nocy w roku było 3 na zachodzie kraju, i poniżej 1 na wschodzie. Ale od kilku lat to dobija nawet do kilkunastu. Temperaturowe to jesteśmy tam gdzie w latach 80 była Bułgaria czy pólnocna Grecja.
I nie, kiedyś latem było normalne, że po 22:00 bluza jakaś, sweterek lub coś podobnego. 24 to było ciepło w dzień, a 27 to gorąco w dzień. Pod namiotami spało się w śpiworze.
Coraz więcej dni z ekstremalnym ciepłem. I nie, 38 stopni i harnaś to nie jest życie.

#polska #pogoda #klimat #temperatura
  • 292
  • Odpowiedz
  • 3
@Ogau: nie wiem, ale nie tylko wulkany, zakłocenie prądu zatokowego też mogło mieć wpływ. Jak walnął Krakatau to był rok bez lata, w czerwcu padał śnieg.
  • Odpowiedz
  • 9
@WUJICO: Zenek był taki zdrowy, codziennie lit wódki, a odkąd w szpitalu to ledwo, ledwo i pod kroplówką. Jak ten szpital niszczy zdrowie.

Co do słomek, powinno się po prostu powrócić do słomek, ale teraz cała słoma jest od razu na sieczkę robiona. Pamiętam, że można było kupić słomki ze słomy, zanim pojawiły się te plastikowe.
  • Odpowiedz
I nie, kiedyś latem było normalne, że po 22:00 bluza jakaś, sweterek lub coś podobnego. 24 to było ciepło w dzień, a 27 to gorąco w dzień. Pod namiotami spało się w śpiworze.


@Rasteris: i tak, kiedyś latem były też gorące noce przy których spałem rozkryty z otwartym oknem
  • Odpowiedz
@winsxspl: możesz napisać ile ważysz i przy jakim wzroście? Nikt nie chodzi tak jak opisałeś patrząc po ludziach, tylko otyli i to znacznie, to nie jest norma
  • Odpowiedz
, kiedyś latem były też gorące noce przy których spałem rozkryty z otwartym oknem


@TurboDynamo: Ale nikt tego nie neguje, tylko że częstotliwość i ilość takich dni się zwiększa w bardzo szybkim tempie. To że za swojego krótkiego życia pamiętasz takie dni, nie dowodzi tego że nie ma zmian klimatu.
Wasky - >, kiedyś latem były też gorące noce przy których spałem rozkryty z otwartym ...

źródło: 1771-2022-Tsr-stan-20.03.23

Pobierz
  • Odpowiedz
@Rasteris: ile się musiałam natłumaczyć sąsiadom, że nie, nie ścinamy drzew które oddzielają nas od drugiego bloku, bo zrobimy sobie piekarnik w mieszkaniach.
  • Odpowiedz
"A te nasz zanieczyszczenia to przy wybuch wulkanu są jak pierdniecie."


@sayo300:


Że ci nie wstyd wygłaszać takie pierdy publicznie niepodparte żadną wiedzą. Ale czego ja mogłem się innego spodziewać, po fanie patotagów, bo nie wiedzy i wstydu.

Zapomnieli ci w tej szkole powiedzieć że może i zmiany są cykliczne, ale nie trwają i nie pojawiają się z taką szybkością i intensywnością jaką się obecnie obserwuje.
Wasky - >"A te nasz zanieczyszczenia to przy wybuch wulkanu są jak pierdniecie."

@sa...

źródło: CO2_erupcje

Pobierz
  • Odpowiedz
@elgebar Czytaj że zrozumieniem. Pytałeś się o zaćmienie to odpowiedziałem. O tym że globalne ocieplenie to ściema to wystarczyło słuchać na geografii źe występują cykle temperaturowe. Również powszechna wiedzą. A ludzie dają się nabrać podobnie jak Ci w Egipcie. Nie wiem jak Ci to wytłumaczyć skoro nie wyniosłeś podstaw że szkoły.
  • Odpowiedz