Wpis z mikrobloga

@donalejd: System by był niezły, ale ograniczenia były zbyt nieżyciowe, tam apki były w takim "sandboxie", że jeśli np. chciałbyś mieć apkę wideorejestrator czy cokolwiek z plikami, to nie mogło to korzystać ani zapisywać z plików w systemie. Jedyna opcja zgrania to było przez sieć przez np. jakiś FTP. Ogólnie system zamknięty do granic możliwości.
  • Odpowiedz
@Bpnn: To, że telefon za 500 zł działał szybko i płynnie przez kilka lat bez hard resetu, a telefony z Androidem w tej samej cenie już po wyjęciu z pudełka się zacinały.
  • Odpowiedz
płynność, estetyka


@donalejd: Tia, do momentu aż przyszła aktualizacja do mobilnego Windows 10 ( ͡° ͜ʖ ͡°) Microsoft #!$%@?ł własny system.
  • Odpowiedz
@donalejd Najlepszy telefon jaki miałem to właśnie Lumia 735, system bił na głowę wszystkie Androidy, iOS etc. A i aparat, wyświetlacz, design zajebisty. Niestety, przez wymuszoną przesiadkę, bo nawet Messenger czy apka bankowa już nie tolerowały Windowsa to musiałem przejść na Androida ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@donalejd: najlepszy telefon jaki miałem, te wszystkie androidy do tej pory nie zbliżyły się nawet do tego cuda, po wymuszonej przesiadce na sajszunga jakie moje zdziwienie było że muszę ciągle jakieś zgody akceptować żeby coś zobaczyć czy zainstalować, o płynności aplikacji nawet nie wspomnę
  • Odpowiedz
@donalejd: przecież te lumie to było takie gówno ze szkoda gadać. android bił ten system na głowe (choć ostatnio robi się z niego mocne gówno, ale to inny temat). samo to że system był mocno ograniczony i skrojony pod normików kwalifikowało go do kosza.

przecież tam żeby przesłać głupie pliki miedzy telefonem i komputerem to trzeba było używać jakiejś gównianej apki nokia zune czy coś i liczyć ze nic się nie zesra.

kolejna sprawa, to sama customizacja systemu byla mocno ograniczona i bylo czuć ze to typowy telefon od korpo przeznaczony do szarej
  • Odpowiedz
@macabrankov: To miał wtedy też i ajfon, i jakoś przeżył
@czescmampytanie: Opisałeś apple też, a im się udało. :)
Głównym powodem było:

polecam poczytać jak bezczelnie Google blokowało aplikację YouTube na lumie czy instagram który podobno nie widział zainteresowania systemem. Telefony Microsoftu zostały ubite w korporacyjnej wojence.
  • Odpowiedz
Wszyscy pisali na iosa i androida.

Ale system był naprawdę fajny.


@kamilspl: ba, MS był tak zdesperowany, że rozdawał telefony studentom, którzy napisali aplikację, która spełniła jakieś ustalone kryteria popularności. To jednak za mało. Szkoda, bo telefony sprzętowo były świetne. Niestety kafelki w niektórych appkach turbo tandetne, co psuło cały efekt.
  • Odpowiedz