Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
W kwietniu kupiłem na allegro lokalnie konsolę xbox series x wraz z kontem, do którego przypisane było kilka gier. Dostałem do tego hasło.
Dziś po dłuższej przerwie wchodzę na xboxa i nie mogę zagrać w żadną z tych gier - po włączeniu ich pokazuje mi się okno "Czy posiadasz tę grę lub aplikację?".
Konto pierwotne, te należące do 1 włąściciela nadal jest, jestem na nim zalogowany. Natomiast na pewno nie mam hasła do konta gmail, na które te konto xboxowe jest założone.
Pytanie - czy to oznacza, że pierwszy właściciel konsoli zrobił jakieś odzyskanie konta xbox czy coś w tym stylu i straciłem gry? Czy jakaś inna przyczyna?
Proszę o wyrozumialosc. Nie znam sie zbytnio na tych kontach i tego jak to działa.
#xbox #xboxseriesx



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim jeżeli nie miałeś tego konta jako konsola domowa i nie grałeś przez ponad 2 tygodnie to cię wylogowało. Gdybyś był na nim zalogowany to nie ma opcji abyś nie miał tych gier. Nie da się usunąć gier z konta (no może MS to może), ew konto zostało zbanowane bo gość sprzedał jeszcze komuś dostęp do niego.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @szuineg
W bibliotece w "posiadane gry" nie mam tych gier -.-
Po prostu mam gry na menu głównym z takim trójkątem i wykrzyknikiem w dolny prawym rogu ikony, jak spróbuję włączyć grę to wyskakuje to:
  • Odpowiedz
@mirko_anonim oczywiście patrzysz będąc na tym profilu co był z konsolą, nie na swoim? Możesz się na to konto zalogować w np aplikacji Xbox na android? Może ktoś sobie dodał to konto jako konsole domową i u ciebie to już nie będzie działać. Zaloguj się normalnie na to konto, żeby było ono jako jeden z użytkowników i wtedy sprawdź na nim czy działa.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @szuineg

oczywiście patrzysz będąc na tym profilu co był z konsolą, nie na swoim?

tak

Możesz się na to konto zalogować w np aplikacji Xbox
  • Odpowiedz
@mirko_anonim no to pozostaje pomoc, ale mogą chcieć jakichś danych konta, których nie masz. Ogólnie sprzedaż kont nie jest dozwolona. Więc musisz ściemniać w tym zakresie. Dobrze byłoby wcześniej zmienić adres email na koncie żebyś miał pełny dostęp do konta.
  • Odpowiedz