Wpis z mikrobloga

Czy osoba na spektrum autyzmu jest wstanie być w związku z osobą nie na spektrum? Myślałam, że jeśli wytłumaczę jak wyglądają u mnie emocje, i jak z nimi sobie daje rade to bedzie dobrze. Niby chłop zrozumiał i nie miał z tym problemu a jednak był. Teraz się kłócimy bo on nie rozumie i denerwuje go to, że siedze w ciszy zamiast od razu z nim porozmawiać o uczuciach. Nie rozumiem ludzi
#autyzm #asperger
  • 17
  • Odpowiedz
@Ryksa miłość nie takie granice potrafi pokonać. Chłop może inaczej to sobie wszystko wyobrazal albo cię i nie słuchał jak tłumaczyłas skoro zgrzyt jest w tej podstawowej kwestii dla autystyka jak wyrażanie emocji
  • Odpowiedz
@Ryksa relacje dla osób bez spektrum to nie jest łatwa sprawa a tu należy połączyć dwa zupełnie inne światy co pewnie łatwe nie jest. Albo się nauczycie być ze sobą albo się rozstaniecie
  • Odpowiedz
@Ryksa Nie trzeba mieć autyzmu, żeby wkurzać się na babę co woli fochy stroić i ciche dni robić zamiast wprost powiedzieć o co jej konkretnie chodzi ¯\(ツ)/¯

"domyśl się" nigdy NIE DZIAŁA. Jesteśmy prostymi organizmami i lubimy konkretną informację o tym co jest nie tak by od razu znaleźć rozwiązanie, a nie po babsku "karmić się emocjami" i przeżywać dla samego przeżywania pseudokrzywdy
Tytanowy_Lucjan - @Ryksa Nie trzeba mieć autyzmu, żeby wkurzać się na babę co woli fo...

źródło: 56395ce2026543c19411d775f2910b7b

Pobierz
  • Odpowiedz
@Ryksa: Jestem z osobą w spektrum autyzmu i uważam, że to najwspanialsza kobieta z którą kiedykolwiek się umawiałem. Każda kobieta która jest neurotypowa mogłaby się wiele nauczyć od niej.

Kwestia jest taka, że trzeba zrozumieć, że nie każdy jest gotowy psychicznie i emocjonalnie na taki związek. Czasami trzeba zmienić swoje myślenie co nie jest łatwe dla osób neurotypowych.

Jeżeli nie ten, to znajdzie się taki, który jest na to gotów.
  • Odpowiedz
@Ryksa to tylko potwierdza, za kobiety mówiące o emocjach mężczyznom są niezrozumiałe. Bez względu na to czy są normalne czy mają jakiś stopień upośledzenia postrzegania świata ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Myślałem, że to typ ma autyzm z twojego opisu.
  • Odpowiedz
Jak lubi dyskutować o uczuciach, to chyba źle wybrał


Lol
Niedostępność emocjonalna to kwestia patologicznego stylu przywiązania a nie autyzmu

@muguet:
  • Odpowiedz
@Chodtok Nie przeginasz trochę z tą diagnozą niedostępności emocjonalnej? Z wpisu wynika, że dziewczyna ma problem z rozmawianiem o uczuciach i zakomunikowała to facetowi ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@Ryksa może ty nie wiesz o co mu chodzi bo nie umiesz odczytywać uczuć/emocji xD ja bez świadomości tego, że mam hehhe autyzm wysoko funkcyjny byłem w długo letnich związkach i nie ogarniałem uczuć innych xD wszystko robiłem na czuja, nie wiedziałem kiedy ktoś chciał dobrze, kiedy źle xD ogólnie improwizuj, czasami musisz mówić to co chce usłyszeć mimo tego, że nie chcesz tego mówić, albo tak nie uważasz xD ciężka
  • Odpowiedz