Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jak udało Wam się zorganizować tanie wesele?
Z moim #niebieskiepaski planujemy ślub. Nie ma to być wielkie wydarzenie, po prostu obiad dla najbliższych, fajnie jakby grała muzyka żeby ewentualnie ktoś mógł wyjść na parkiet, potem tort i o 20 do domu.
Ograniczenie liczby gości nie pomaga jako że mamy liczne rodzeństwo. Zapraszając jedynie rodziców, chrzestnych, dziadków i rodzeństwo z malzonkami i dziećmi wychodzi nam 75 osób (jakby pominąć dzieci to wyjdzie 68 więc mała różnica).
Za talerzyk jak do tej pory znaleźliśmy salę za 200zl co biorąc pod uwagę liczbę gości już daje kwotę 15k.
Czy w okolicach #wroclaw znajdą się tańsze sale? Może jakieś schroniska młodzieżowe czy coś. Dzwonię po milionach sal, bo cennikow często nie ma online i jak słyszę ceny 300/osobę to aż mnie skręca.
Na czym oszczedziliscie? Da się zorganizować to wydarzenie dla tylu osób za 20k czy to niewykonalne?
Niebieskiemu zależy żeby była muzyka, bo jego rodzina lubi tańczyć. Już myślimy żeby po prostu puścić z własnych głośników. Macie jeszcze jakieś pomysły? Grill odpada, bo chcemy się pobrać w marcu, z resztą i tak byśmy nie mieli gdzie go zrobić (nie dość że jakaś ziemia by być musiała to i toalety, dach żeby w razie co się przed deszczem schronić, no i połowa rodziny jest stara to nie wiem czy by się dobrze czuli).
#wesele #slub
#rozowe paski bo wy potraficie doradzić



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 15
  • Odpowiedz
No to pobierzcie się w jakiś ciepły miesiąc i naprawdę zróbcie tego Grilla.

Jedyne co możecie zrobić taniej niż to jak sami znajdziecie sale plus nocleg obok i sami przygotujcie jedzenie, nagłośnienie itd. Tylko wtedy życzę wam powodzenia bo się #!$%@? robotą.

Opcja ostateczna. Robicie ślub tylko z rodzicami i tyle.

Nie wiem ile wy zakładacie, że taniej znajdziecie niż te 200 za osobę plus jakies hotele.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Ja organizowałem w 2019 roku wesele na 35 osób za 20k i jak zaktualizowałem sobie ceny u tych samych ludzi, to wychodzi ok. 30k w 2024. Także to jest myślę takie minimum.

Ja miałem w 2029
Sala - 7k
Suknia - 3k
Garnitur
  • Odpowiedz
Jak udało Wam się zorganizować tanie wesele?


@mirko_anonim: robisz bankiet. Lampka szampana po ceremonii, życzenia i do domu. Byłem na jednym takim przyjęciu weselnym, sam takie potem zrobiłem.

Nie da się tanio po cygańsku z żurkiem, oczepinami, rzucaniem wianka itd. Albo-albo.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim:
własna muzyka, jakaś playlista ze spotify
fotograf tylko na ślubie, bez filmowania całego wesela
suknia z vinted
samochód to kto tam z rodziny ma najbardziej reprezentacyjnego

to tak z tych co słyszałem. na samej sali raczej nie oszczędzisz, za dużo gości
  • Odpowiedz
@mirko_anonim biżuterie, dodatki, ozdoby i inne dziadostwo kupujcie na aliexpressie. Na tym zaoszczędziłam sporo.
Zaoszczędzić możecie robiąc wesele bez poprawin. Wziąć dj zamiast „orkiestrę”. Wziąć tylko fotografa a nie kamerzystę.
Itp itp generalnie musicie wiedzieć co chcecie mieć na weselu. Jak nie wiecie to będzie Wam ciężko określić.

A jeszcze lepiej - najbliższa rodzina czyli świadkowie do kościółka/UC i olać resztę.
Rodzina pomarudzi, będzie miała ból dupy a wy sporo kasy
  • Odpowiedz
Czy w okolicach #wroclaw znajdą się tańsze sale? Może jakieś schroniska młodzieżowe czy coś


@mirko_anonim: jak wam klimat nie przeszkadza to ROD wynajmują domy działkowca na takie okazje. Tylko do kuchni to albo catering albo pani jadzia do wynajęcia żeby coś upichciła. Ewentualnie salki wiejskie na wioskach i tak samo podpytać sołtysa kto tam we wsi sobie dorabia gotując. Organizowałem trochę imprez na takich salach, jak masz pytania
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: my po ślubie wzieliśmy najbliższą rodzinę na obiad. i po obiedzie pożegnaliśmy, a wszystkich młodszych i znajomych zaprosilismy do wynajętego pubu z open barem. w barze było miejsce do tańczenia, było alko różnorakie a na "zimną płyte" zamówiliśmy pizze z muzycznej we wrocławiu. z trzech pizzerii na raz przyjechały żeby były w miarę ciepłe, na jednym piecy by nie dali rady :D

impreza była przednia, nie było DJ -
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @mirko_anonim A na ile godzin rezerwowaliście salę? I może to głupie ale co mówiliście przy rezerwacji? No bo tłumaczymy o co nam chodzi a mam wrażenie że w restauracjach jak słyszą, że młoda para to nie zejdą z ceny choć byśmy połowę dań z ich menu wybrali, zwłaszcza jak słyszą że muzyka ma grać (nawet taka z własnych głośników)

@WielkiPowrut88 właśnie myśleliśmy już o świetlicy wiejskiej, z tym że 1. Nie ma tam zaplecza kuchennego więc nie wiem jak z cateringiem (brać z jakiejś knajpy z miasta które jest 16km od świetlicy czy co robić, jak to przetrwa, no i jak podać, przecież nie przyjadą z daniami na talerzach), 2. Wystrój, co prawda nie zależy nam na niewiadomo czym za cenę o której myślimy ale szkolne krzesła i złączone ławki to trochę słabo, już nie chodzi o wygląd ale wygodę, będzie trochę starszych ludzi a te krzesła niskie i w ogóle. Kupować jakieś poduchy do nich czy niech wytrzymają te 6h
Czy szukać innej świetlicy w pobliżu kościoła w którym chcemy wziąć ślub? Takiej
  • Odpowiedz
1. Nie ma tam zaplecza kuchennego


@mirko_anonim: Oczywiście że jest. Wiochy sobie za pieniądze z uni tak #!$%@? te sale zrobily że hej. Na bogatości. Mówię ci wal na pw to ci konkretne miejscowości wraz z opiniami podeślę bo nie jedną imprezę robilem xd.

Wystrój, co prawda nie zależy nam na niewiadomo czym za cenę o której myślimy ale szkolne krzesła i złączone ławki to trochę słabo


No to największy
  • Odpowiedz