Wpis z mikrobloga

  • 0
@Heady1991 szczerze powiedziawszy to na cały tygodniowy trip byliśmy tylko raz w restauracji (ośmiornica, lasagne, makaron z truflami, tiramisu Aperol spritz, cola - 51 € XD).

Włoska kuchnia jest nudna i monotonna. Pizze czy focaccie owszem, jedliśmy spoko, ale ile #!$%@? można jeść ciasto z dodatkami? XD

Jutro już planuję chińczyka #!$%@?ć, a na dniach schabowy z mizerią wjedzie bo już nie wytrzymuję. XD
  • Odpowiedz
@Krupier nie no na dłuższą metę wiadomo, ale z samej ciekawości jak bardzo różni się prawdziwą włoska pizza od tego, co u nas w lokalach zazwyczaj można kupić, 51 euro za wymienione nie wiem czy dużo czy mało, ja bym szukał raczej lokalu gdzies na uboczu, coś w stylu naszych barów przy drogach, tam zazwyczaj jedzonko jest jednak lepsze i tańsze od tego, co można dostać w lokalach "turystycznych"
  • Odpowiedz
  • 0
@Heady1991 to był lokal na uboczu (o ile można mówić o uboczu w jakiejkolwiek miejscowości nad Gardą), a i tak miał full rezerwacji (#!$%@?ć Włochów za te ich siesty gdzie w porze obiadowej nie da się po ludzku zjeść xd). Jedzenie było smaczne więc nie narzekam, jeszcze 9 € napiwku dałem bo Aperol aktywował tryb yolo. XD
  • Odpowiedz
@Krupier a no na garda to masz same turystyczne lokale pewnie, jedz na normalną wiochę gdzie masz lokal z jedzeniem, tam sobie nie mogą pozwolić na #!$%@?, bo lokalsi pewnie szybko przestaliby przychodzić
  • Odpowiedz
  • 0
@Heady1991 no i co tam dostanę? Też makaron w jakimś sosie. XD

W Trieście byłem to mówię "ooo, Bałkany blisko, może cevapi albo pljeskavice #!$%@?ę" i faktycznie, znalazłem lokal z dobrymi opiniami, ale co? #!$%@? mi w dupę, zamknięte od 15:00 do 18:00. XD
  • Odpowiedz
@Heady1991: Myślę, że mógłbyś się mocno zawieść tą prawdziwą włoską pizzą. Ja we Włoszech byłem sporo razy i lepsze włoskie pizze jadłem jednak w Polsce. Zdażyło mi się trafić na dobrą we Włoszech ale jak wbijesz do randomowej knajpy nieważne czy kameralna czy typowo turystyczna to często pizza jest słaba albo co najwyżej przeciętna. Pewnie da się wyszukać perełki w internecie ale ja na wakacjach głównie road trip i nie
  • Odpowiedz