Wpis z mikrobloga

@Polejmnie: Powtórzę się, ale założycielemami i właścicielem Nike sa biali, starzy faceci. Obia obiekty wydała kultura białych. Operę Garnier wybudowano tylko parę lat po tym, jak we francuskich koloniach zniesiono niewolnictwo.
  • Odpowiedz
słowianami, zachów nie zalicza słowian do białych


@Kryspin013: jaki zachód? Kto konkretnie nie zalicza Słowian do białych? Na podstawie czego tak twierdzisz?
  • Odpowiedz
jaki zachód? Kto konkretnie nie zalicza Słowian do białych? Na podstawie czego tak twierdzisz?


@BlueTony: WASPy z taką mentalnością jak Słowianie podniecający się takimi obrazkami.
  • Odpowiedz
@BlueTony polakami, wiadomo.
Jednak nie powtarzam propagandy stworzonej przez protestanckich anglo-sasów, przez którą dyskryminowani byli liczni ci, których dzisiaj się nazywa białymi, w tym też polacy.
  • Odpowiedz
Anglosasi, historycznie Niemcy i Włosi. Ogólnie wszystkie te etniczne ruchy na zachodzie uznawali Słowian rasę podludzi. Widzę, że kolega srogo nieświadomy.


https://en.wikipedia.org/wiki/Anti-Slavic_sentiment


@Kryspin013: Napisałeś: "zachów nie zalicza słowian do białych", tak jakby cały zachód tak uważał, a teraz mi wysyłasz link do jakichś incydentów historycznych, szczególnie z okresu nazizmu, kiedy było to również kierowane pobudkami politycznymi.
Tymczasem według charakterystyki antropologicznej, to Słowianie uznawani są za
  • Odpowiedz
@BlueTony: ja jestem Slowianinem i w dupie mam co o mnie myśli jakiś zakompleksiony Angol. Bo sam jestem niezakompleksiony i nie muszę się podniecać tym, że ktoś robiący coś wybitnego miał podobny odcień skóry do mnie.
  • Odpowiedz
@Kryspin013: Napisałeś: "zachów nie zalicza słowian do białych", tak jakby cały zachód tak uważał, a teraz mi wysyłasz link do jakichś incydentów historycznych, szczególnie z okresu nazizmu, kiedy było to również kierowane pobudkami politycznymi.

Tymczasem według charakterystyki antropologicznej, to Słowianie uznawani są za rasę białą.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Bia%C5%82a_odmiana_cz%C5%82owieka


@BlueTony: bo oficjalnie nikt o tym głośno nie powie bo byłby przypał, natomiast wystarczy, że sobie sprawdzisz jakie były nastroje społeczne np
  • Odpowiedz
ja jestem Slowianinem i w dupie mam co o mnie myśli jakiś zakompleksiony Angol. Bo sam jestem niezakompleksiony i nie muszę się podniecać tym, że ktoś robiący coś wybitnego miał podobny odcień skóry do mnie.


@Tymajster: fajnie że się tym ze mną podzieliłeś, cieszę się, że jesteś taki pewny siebie i nie jesteś zakompleksiony.
Nie zmienia to tego, że ten mem jest dla mnie zabawny i opisuje on trafnie rzeczywistość.

bo oficjalnie nikt o tym głośno nie powie bo byłby przypał, natomiast wystarczy, że sobie sprawdzisz jakie były nastroje społeczne np przy brexicie i kogo brytole chcieli
  • Odpowiedz
@Kryspin013: No no. Spoko, ja tak samo jak kolega wyżej, cytując jego słowa: "w dupie mam co o mnie myśli jakiś zakompleksiony Angol."

BTW. Ministerstwo danych z dupy robiło już na ten temat statystyki?

Mogę być biały, czy nie bo jakiś tam gdzieś tam Angol lub Niemiec myśli inaczej?


@BlueTony: widzę, że ci kontekstu brakuje. W kontekście jarania się tych przygłupów jak OP rasistowskich zachowań albo temu, że
  • Odpowiedz
ale nie wiedziałeś o tym, że dla takich szowinistów z Zachodu nie jesteś równym im białasem, prawda?


@Tymajster: Dla takich czyli jakich?
To ma być jakaś taka sprytna zagrywka, która ma mi pokazać, że gdzieś tam jest jakiś Angol, który uważa mnie za gorszego białasa i teraz mam poczuć się jak murzyn, i zacząć z nimi utożsamiać, poczuć jakąś empatyczną wieź?
Mam się poczuć z tym źle czy o co chodzi? Bo nie wiem w jakim celu to napisałeś.
"Ja jestem Slowianinem i w dupie mam co o mnie myśli jakiś zakompleksiony Angol. Bo sam
  • Odpowiedz
@BlueTony: Kombinujesz jak koń pod górę.

Prosto powiedzieć, że jako słowianin jesteś tylko następny w kolejce po arabach, murzynach, żydach, czy kim tam jeszcze.
Warto o tym pamiętać w kontekście historycznym.

"Kiedy przyszli po komunistów, nie protestowałem. Nie
  • Odpowiedz
Kombinujesz jak koń pod górę.


Prosto powiedzieć, że jako słowianin jesteś tylko następny w kolejce po arabach, murzynach, żydach, czy kim tam jeszcze.

Warto o tym pamiętać w kontekście historycznym.


"Kiedy przyszli po komunistów, nie protestowałem. Nie byłem komunistą.
  • Odpowiedz