Wpis z mikrobloga

357 576 + 17 + 107 + 39 + 60 + 97 + 36 + 116 + 54 + 37 + 90 + 102 + 80 + 8 + 30 = 358 449

Lubelskie, Mińsk Mazowiecki, Ostrówek i "wkoło komina"

Wśród wpisów na tagu @StulejmanWielki miał zwyczaj mawiać, że jeździ - wkoło komina. Postanowiłem sprawdzić na sobie co to znaczy i czy warto ( ͡º ͜ʖ͡º)
Ominąłem jeden komin ale stwierdziłem, że nudno tak jeździć wkoło komina, więc zrobiłem wycieczkę szlakiem energetyków. Wybrałem wszystkie elektrownie, które byłem w stanie zobaczyć ze wzgórza (2) i pokręciłem się wokół kilku kominów (3 - 5) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ze względu na m.in. odkrycie nowych zakątków okolic i zobaczenie z dala jak pokaźna jest to infrastruktura było całkiem warto spróbować ten kominiarzowy typ kolarstwa

Z innych wycieczek poleciałem do Mińska Mazowieckiego i na okoliczne lotnisko do Janowa (6). W pierwszym miejscu wybrałem się m.in. w urokliwą część miasta (7 - 8), a w tym drugim miałem okazję przyjrzeć się awionetkom, myśliwcom i helikopterom.
Wracając z Mińska zboczyłem na szutrowe trasy, odkrywając kilka okolicznych wsi po drodze (9).

Postanowiłem też odwiedzić pólnocne obszary aglomeracji warszawskiej w drodze do Ostrówka (11) - słynącego z dyrygenta Lachmana, parku dębów i domu rodziny Lipszyców - miejsca zamieszkania św. Siostry Faustyny.

Wstąpiłem też na inhalacje solne do tężni, której konstrukcja jest dość ciekawa, bo jest wykonana na wzór dawnej miejscowej stacji kolejowej (12).

Kolejną podróżą było odwiedzenie województwa lubelskiego. Pierwszego dnia odwiedziłem Rowerową Stolicę Polski czyli Białą Podlaską (14).
Społeczność jest tam bardzo widocznie aktywna rowerowo (co widać często po koszulkach "Aktywne Miasta"). Poza tym miasto przez lata poczyniło znaczący postęp w temacie poprawy warunków dla rowerzystów, za co też należy się uznanie dla miasta.
Wiele ciekawych szlaków w mieście, jak i poza nim. Jeden z nich opisywałem rok temu we wpisie, zaś inne turystyczne rekomendowane trasy można znaleźć na stronie powiatu.
Poza obrębem miejskim drogi są dość mieszane, zdarzają się płaskie jak stół asfalty, a bywają też niestety kilometry od lata zaniedbanych dróg.
Kolejnym lubelskim miejscem obranym za cel był Parczew (15). Przejazd po DW813 bez zastrzeżeń - droga przez Komarówkę Podlaską bez żadnych zastrzeżeń.
Sama miejscowość również - można zwiedzić tam kilka zabytków, odpocząć przy ładnym rynku miasta lub nad wodą przy Zalewie Miejskim.
Naprzeciwko Urzędu Miasta znajdują się mapy (jedna z nich tu) gdzie można sprawdzić okoliczne atrakcje.
Powrót tą samą drogą ale tu dla odmiany od upałów, jechałem już w kilkugodzinnej ucieczce przed deszczem na radarze.
Szczęśliwie udało się dojechać do celu powrotnego i uciec przed deszczem :]

Zdjęcia:
1 - Jezioro Gocławskie - Warszawa
2 - Panorama miasta z Kopca Powstania Warszawskiego - Warszawa
3 - Elektrociepłownia Siekierki nad Jeziorkiem Czerniakowskim - Warszawa
4 - Elektrocipełownia Żerań - Warszawa
5 - Ciepłownia Kawęczyn - Warszawa
6 - Lotnisko wojskowe - Janów
7 - Mural 600-lecia miasta - Mińsk Mazowiecki
8 - Pomnik Piotra Skrzyneckiego i Miejska Szkoła Artystyczna - Mińsk Mazowiecki
9 - Stacja kolejowa - Wrzosów
10 - Tężnia "Wesoła" - Warszawa
11 - Dom Pielgrzyma przy domie Św. Siostry Faustyny - Ostrówek
12 - Pałac Łuszczewskich - Wola Rasztowska
13 - Siedziba polskiego zespołu wyścigowego Inter Europol Competiton - Małopole
14 - Muzeum Południowego Podlasia w Parku Radziwiłłowskim - Biała Podlaska
15 - Plac Wolności i Pomnik Jelenia - Parczew

Przebieg własny: czerwiec 2024 - 1052 km

#rowerowyrownik #ruszwarszawa #ruszmazowsze #ruszlubelszczyzna #mtb #100km #podrozujzwykopem

Skrypt | Statystyki
ElektrizPL - 357 576 + 17 + 107 + 39 + 60 + 97 + 36 + 116 + 54 + 37 + 90 + 102 + 80 +...

źródło: trip-06072024

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach