Wpis z mikrobloga

Jeżdżenie szybko jest bez sensu.

Przy jeździe na dystansie 200km 150 km/h autostradą, zamiast 120, dojechałem realnie 10 minut wcześniej niż oryginalnie pokazywały mapy Googla. A spalanie większe, bardziej trzeba się skupiać na drodze i mniej czasu na reakcję w razie W.

Po co ludzie #!$%@?ą po tych drogach szybkiego ruchu xd

#motoryzacja
  • 43
  • Odpowiedz
bo ludzie mają kompleksy. Wstyd jechać nowym audi 120km/h, jeszcze ktoś pomyśli, że jeździć nie umie. Ludzie są dumni z tego, że jeżdżą szybko.


@tomn2o: biedacy myślą że inni jeżdżą szybko żeby się popisać nowym audi xd
ostatnio często muszę robić trasę 350km w jedną stronę i wracam tego samego dnia - weź mi policz różnice czasowe przy 120 i 140km/h, poznasz miarę mojej dumy ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz
@spyyke bo polaczki mają urojenia samochodozowe. Ich całe życie opiera się o kręcenie tym #!$%@? kółkiem. Ba, nawet oceniają ludzi na podstawie jakie pudło do skręcania posiada.
  • Odpowiedz
@spyyke:

Przy jeździe na dystansie 200km 150 km/h autostradą, zamiast 120


Max prędkość na autostradzie to 140, prędkościomierz też pokazuje zawsze większość wartość niż naprawdę. No więc ok. 10 minut to faktycznie mniej więcej tyle, ile spodziewałby się każdy normalny człowiek
  • Odpowiedz
@spyyke: Co cię tak niby zmęczyło jadąc 150km/h? xD

Ja dopiero przy 180 muszę się lepiej skupiać na drodze, bo przy 160-170 spokojnie wyhamuję do prędkości normików zanim zbliżę się do nich w sytuacji nietypowej
  • Odpowiedz
@dr3vil:

Mając na liczniku 150 tak na prawdę jedziesz poniżej 132 km/h


Nie, chyba że masz zły rozmiar opon. Wzór co podałeś to maksymalne odchylenie wg pzm. Nie ma nic wspólnego z homologacją liczników. Przy 140, realna powinna być w przedziale 133-136
  • Odpowiedz
@spyyke: Jak masz na liczniku 120, to tak na prawdę zamulasz poniżej 112 km/h.


Mając na liczniku 150 tak na prawdę jedziesz poniżej 132 km/h, a przypominam, że na autostradzie dozwolona prędkość to 140km/h.


@dr3vil: nieźle popłynąłeś xD
  • Odpowiedz
Zawsze jadę 120 i mam gdzieś co inni o tym myślą. Jak widzę potem newsa, że gościu #!$%@?ł 200km/h i się zabił to mnie tylko śmieszy. Zero współczucia dla takich debili.
  • Odpowiedz
A spalanie większe, bardziej trzeba się skupiać na drodze i mniej czasu na reakcję w razie W.


@spyyke: ostatnio jechałem swoim starym saabem ('96 rok) z Wrocławia do Katowic i utrzymując stałą prędkość 150 km/h byłem w domu po 2 godzinach. Spalanie mi nie straszne, bo oczywiście latam na gazie. Komfort już jako taki przy tej prędkości, ale to stary samochód, więc nie mam pretensji.
  • Odpowiedz
Przy jeździe na dystansie 200km 150 km/h autostradą, zamiast 120, dojechałem realnie 10 minut wcześniej niż oryginalnie pokazywały mapy Googla. A spalanie większe, bardziej trzeba się skupiać na drodze i mniej czasu na reakcję w razie W.


@spyyke: Jeśli mam być na miejscu o 12:09, a spotkanie zaczyna się o 12:00, to jadąc np. 200-210 km/h jestem o 11:45.

Opłaca się.
  • Odpowiedz
@spyyke: skocz sobie do Włoch na dystansie 1000 km i wtedy jazda 160 daje ci ponad godzinę zysku. Nie mówię że tak robię. Ale chciałbym żeby można było tak bezpiecznie podróżować. Żeby transport był szybszy. Po co w startreku warp 9 jak w warp 8 też można było dolecieć do celu?
  • Odpowiedz
@zjadlbym_kebaba: Powiedziałbym że Polacy na autostradach kochają dominować. Jakby wszyscy jechali 160, to oni i tak musieliby jechać 180 żeby pokazać że jadą szybciej. Państwo debili ze strony kierowców i debili ze strony władz. Jakby ktoś się za to kiedyś wziął i postawił wszędzie trzeci i czwarty pas na autostradzie + radary co 30 km to moglibyśmy mówić o jeździe, a narazie jest uliczna patologia.
Osobiście mając 340 konny samochód
  • Odpowiedz
@spyyke Po Polsce nie da się jeździć szybko. Jeżdżenie szybko to proszenie się o wypadek. Dobra sam jeżdżę szybko jakby co. Lecz jak OP wspominał, nie ma to sensu bo się na męczysz, wir w baku i już masz te cenne 5 min wiecej ale hola, hola! Pan Muuu od bułek cię wyhamuje na parę km.
  • Odpowiedz
@dr3vil a skąd takie rewelacje i wzory masz xdd jest określony wzór dyrektywy unijnej i wychodzi inaczej. Poza tym sobie sam sprawdz różnice prędkości na gps w telefonie chociażby albo zmierz stoperem słupki na kilometrze i policz i ci wyjdzie grubo ponad to co wymyśliłeś xd
  • Odpowiedz