Wpis z mikrobloga

Minął pierwszy miesiąc żyćka w Łodzi. Wiedziałam, że będzie spoko, bo od dawna przeprowadzkę planowałam, ale luuuuudzie, nie sądziłam, że będzie zajebiście. Wcześniej siedziałam jakieś 10 lat we Wro i wiecie co? Nawet nie zdawałam sobie sprawy jak bardzo mnie Wrocław zmęczył. Jak mi tutaj głowa odpoczywa. Powietrze ze mnie zeszło. Urywam każdą wolną chwilę, żeby wyskoczyć gdziekolwiek i cokolwiek odkryć, zobaczyć, wykorzystać ciepły czas.
We Wrocku w weekend zaszywałam się w mieszkaniu, wychodzić się nie chciało, bo tłumy wszędzie, a tutaj oczywiście, kręci się dużo osób, ale zdecydowanie mniejszy tłok.
Ludzie w ogóle jacyś mniej spięci, nawet stare baby nie #!$%@?ą, stoją sobie w długich kolejkach na bazarze, zagadają, zażartują.
To totalne miasto kontrastów, a ja uwielbiam taki klimat. Jak tylko wspominałam o przeprowadzce, to ciągle słyszałam "po co? dlaczego? Urwą Ci głowę, jest biednie, szaro i ponuro". To miasto żyje po swojemu i pięknieje.

#lodz
linca_pau - Minął pierwszy miesiąc żyćka w Łodzi. Wiedziałam, że będzie spoko, bo od ...

źródło: PXL_20240430_124032598~3

Pobierz
  • 107
  • Odpowiedz
  • 6
@p3oo1: Retkinia
@Emes91 Nie przejmuję się, ludzie nie kumają, że można dobrze czuć się tam gdzie im się nie podoba lub też są do miejsca uprzedzeni XD
@enten Łódź dlatego, że tak chciałam. Byłam, spodobało mi się, wsiąknęłam i zdecydowałam, tyle.
W ogóle to dlaczego uważasz, że w Poznaniu czy Bydgoszczy będzie mi lepiej? XD
  • Odpowiedz
@linca_pau mieszkam od urodzenia we wroclawiu i mam dosc tego miasta. Nie korzystam z zadnych atrakcji ktore to miasto daje, uwazam ze wiekszosc z nich jest robione pod turystow ktorych tez mam juz dosc. Czekam na dobry moment zeby sprzedac mieszkanie i kupic cokolwiek poza miastem
  • Odpowiedz
@enten: Poznań to akurat może nie byl zrujnowany wojennie, ale Polacy za to skutecznie rozwalili co się dało.
W sensie wiadomo, są rejony ladniejsze czy brzydsze, ale to miasto naprawdę jest paskudne xd.
Ludzie którzy narzekają na Łódź chyba naprawdę nigdy mie byli w Poznaniu, bo to jest dopiero zabita dechami dziura.
Żeby nie bylo - w ciàgu mojego krótkiego życia mieszkałem dwukrotnie w Łodzi (ostatnio w 2020-2021 jak covik
  • Odpowiedz
@linca_pau Przez ostatnie dwa lata bardzo dużo czasu spędziłem w Łodzi (na codzień mieszkam w Warszawie) i muszę się zgodzić, że to miasto kontrastów. Dużo zieleni, ale w porównaniu do innych miast często bez większej infrastruktury. Z jednej strony bardziej spokojne, ale jest tam też mnóstwo dziwnych ludzi. W porównaniu do Warszawy czułem się tam mniej bezpiecznie. Dodatkowo komunikacja miejska to tragedia, autobusy często po prostu nie przyjeżdżały.
  • Odpowiedz
@linca_pau:
Miasto fajne, o ile pracujesz w IT, mbanku albo zdalnie, bo jak nie, to kurde...nie jest za różowo, bo stawki są prześmieszne.
Sam pracuje zdalnie z firmą z Wrocławia, bo stawki są dużo lepsze.
Tam gdzie w Łodzi widełki się kończą, w Wrocławiu zaczynają,
  • Odpowiedz
a propo ostatniej naszej rozmowy o miastach w Polsce i jałowości dyskusji o nich, mamy w tym wątku kolejną odsłonę xD


@crewlove: +1, totalna jałówka :)
  • Odpowiedz
@linca_pau siema, mieszkam 5 lat w Łodzi i jak byłem zadowolony na początku, tak zadowolony jestem teraz ;) jest kilka wkurzających tematów ale wydaje mi się, że jak w każdym mieście. Miłego życia!
  • Odpowiedz
@dorszcz przejazd przez miasto 20 minut? W niedzielę o 21.37 xD ja w zwykły dzień roboczy z Rewolucji na Zachodnią do pracy w zeszłym roku ustanowiłem rekord 42 minut ( ͡º ͜ʖ͡º) a w linii prostej to jest jakieś 2 kilometry
  • Odpowiedz