Wpis z mikrobloga

Minął pierwszy miesiąc żyćka w Łodzi. Wiedziałam, że będzie spoko, bo od dawna przeprowadzkę planowałam, ale luuuuudzie, nie sądziłam, że będzie zajebiście. Wcześniej siedziałam jakieś 10 lat we Wro i wiecie co? Nawet nie zdawałam sobie sprawy jak bardzo mnie Wrocław zmęczył. Jak mi tutaj głowa odpoczywa. Powietrze ze mnie zeszło. Urywam każdą wolną chwilę, żeby wyskoczyć gdziekolwiek i cokolwiek odkryć, zobaczyć, wykorzystać ciepły czas.
We Wrocku w weekend zaszywałam się w mieszkaniu, wychodzić się nie chciało, bo tłumy wszędzie, a tutaj oczywiście, kręci się dużo osób, ale zdecydowanie mniejszy tłok.
Ludzie w ogóle jacyś mniej spięci, nawet stare baby nie #!$%@?ą, stoją sobie w długich kolejkach na bazarze, zagadają, zażartują.
To totalne miasto kontrastów, a ja uwielbiam taki klimat. Jak tylko wspominałam o przeprowadzce, to ciągle słyszałam "po co? dlaczego? Urwą Ci głowę, jest biednie, szaro i ponuro". To miasto żyje po swojemu i pięknieje.

#lodz
linca_pau - Minął pierwszy miesiąc żyćka w Łodzi. Wiedziałam, że będzie spoko, bo od ...

źródło: PXL_20240430_124032598~3

Pobierz
  • 107
  • Odpowiedz
@linca_pau: im mniejsze miasto tym ludzie są milsi i bardziej otwarci. Mnie się we Wrocławiu nie podoba stężenie meneli i agresywnych/pijanych przybyszów ze wschodniej granicy. Niestety w Krakowie gdzie mieszkam jest tylko trochę lepiej.
A najgorzej to jest w Warszawie, tam jest taki poziom chamstwa, że mi się w głowie nie mieści.
  • Odpowiedz
@linca_pau: polecam, im dłużej tu mieszkam tym coraz bardziej mi się podoba. Manu, Piotrkowska, fajna architektura (odjąć rozpadajace się kamienice xD), centralna polska więc wszędzie tak samo blisko. I na plus jest to że nie jest to jeszcze tak drogie miasto jak reszta dużych miast w Polsce. Wiadomo czasem irytuje, zwłaszcza stan dróg czy komunikacji miejskiej, ale i tak ma swój urok.

Ogólnie retkinia dobry wybór- spokojnie, dobrze skomunikowane z
  • Odpowiedz
@linca_pau: Czyli po prostu potrzebowałaś odskoczni od dotychczasowego miejsca zamieszania. Łódź to w sumie też duże miasto, jedno z największych w Polsce, ale mniej turystyczne, niż taki Wrocław, więc pewnie stąd takie uczucie.
  • Odpowiedz
@linca_pau: z dużych miast w PL Łódź to jest najgorsze dno oprócz Warszawy jeśli chodzi o ludzi i najgorsze dno jeśli chodzi o infrastrukturę oraz najgorsze dno oprócz Wrocławia jeśli chodzi o komunikację miejską
  • Odpowiedz
@loczyn: Plusem Gdańska jest Jarmark Dominikański? Jesteś turystą czy mieszkańcem? Szczerze, nie wyobrażam sobie, że mieszkaniec uzna go za plus xD. Ludzi nawalone jeszcze bardziej niż zwykle, pozbierane parkingi, moment, w którym korki mogłyby być mniejsze przepada, bo wszyscy przyjeżdżają na jarmark, na miasto nie da się wyjść, chyba, że lubisz ocierać się o obcych ludzi.
  • Odpowiedz
  • 1
Ja tam lubię łódź (ʘʘ) a tak naprawdę większość dużych miast jest praktycznie taka sama, oprócz rynku pracy i cen mieszkań różni się tylko atrakcjami z których będziesz korzystać tylko na początku albo raz na pół roku xD
  • Odpowiedz
"po co? dlaczego? Urwą Ci głowę, jest biednie, szaro i ponuro"


@linca_pau: Miastem, które najbardziej chcę odwiedzić jest Łódź. Szare miasto? Czy to nie urok! ʕʔ
  • Odpowiedz