Wpis z mikrobloga

Firma w której pracuje znajomy zatrudniła młodą dziewczynę do fakturowania i szkoliła ją 3 mc ale nic z tego nie wyszło i skończyło się rozstaniem ponieważ dla niej była to zbyt stresująca praca. Po niej zatrudniono panią 50+ po 2 dniach szkolenia na nowym dla niej programie fakturuje samodzielnie i bez błędów. Mam dość art że 50+ ma braku technologiczne. Jakim cudem osoba 50+ może takie cos ogarnąć szybciej niz młoda dziewczyna po studiach?
#praca #pracbaza #korposwiat #ksiegowosc #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 36
  • Odpowiedz
Jakim cudem osoba 50+ może takie cos ogarnąć szybciej niz młoda dziewczyna po studiach?


@snorli12: bo ta 50+ księgowała przez ostatnie 30 lat, a laska po studiach ma 0 doświadczenia. Co cię tu dziwi właściwie?
  • Odpowiedz
PCty pojawiły się w domach w latach 90tych. Więc kobitka miała wtedy 20-25 lat, mogła się podstaw nauczyć. I przypominam, że nie było wtedy Hindusów na YT pokazujących co i jak, tylko trzeba było siedzieć i rozkminiac samemu, a taka wiedzą pozostaje na długo i procentuje.
  • Odpowiedz
@snorli12 znam wielu ogarniętych programistów blisko 50tki z którymi wszystko idzie ugadać. Wielu młodych myśli, że pozjadalo wszystkie rozumy i pcha wszędzie najnowszy nie przetestowany stack technologiczny
  • Odpowiedz
o niej zatrudniono panią 50+ po 2 dniach szkolenia na nowym dla niej programie fakturuje samodzielnie i bez błędów


@snorli12: poczujesz się staro, ale 'pani 50+' to mogła mieć w 2000 roku 30 lat i od dobrych 20 z kawałkiem robi faktury na komputerze. ... bo niby jak myślisz wygląda księgowość w Polsce przez ostatnie kilka dekad?

A co do młodych i dziewczyn i chłopaków to jak ma 20 lat
  • Odpowiedz
@snorli12: Wcale mnie to nie dziwi. Sam jestem kilka lat po 30 i gdyby nie to, że jesteś byłem mocno w komputery, że tak powiem to nie wiem czy sam bym nie miał problemu z ogarnięciem takich rzeczy. Przez ostatnie 10 lat komputera używałem może kilka razy jak już nie mogłem czegoś zrobić na telefonie.
  • Odpowiedz
Przez ostatnie 10 lat komputera używałem może kilka razy jak już nie mogłem czegoś zrobić na telefonie.


@mynameis60: nie rozumiem jak tacy ludzie zyja. jak planujesz podroze na telefonie? jak piszesz CV i szukasz pracy na telefonie? jak robisz research zakupowy na telefonie? jak rozliczasz podatki na telefonie (chyba ze masz tylko UoP i nie inwestujesz pieniedzy, wtedy daloby rade na telefonie)?
  • Odpowiedz
@snorli12: ale tu wiek nie ma znaczenia, albo ktos cos potrafi lub sie szybko nauczy albo nie. widziałem dziesiątki rekrutacji, idealni kandydaci zupełnie się nie nadawali, albo tacy co nic nie mieli w cv startowali jak petardy i było elegancko. To o czym piszesz to jest dowód anegdotyczny, który o niczym nie świadczy.
  • Odpowiedz
@SmugglerFan: Nie potrzebuję CV w mojej branży, rekomendacje wystarczają. Research wakacyjny robię na telefonie, podatki rozliczam na telefonie (mieszkam w UK, bez problemu wszystko można zrobić online).
  • Odpowiedz