Wpis z mikrobloga

@SocialM_Center: z pewnością za 100 lat w książkach o historii będą opracowania dotyczące genezy upadku Unii Europejskiej gdzie wszelkiego rodzaju specjaliści będą się jej dopatrywać w nowym rodzaju nakrętek i papierowych słomkach
  • Odpowiedz
UK jest poza UE


@klawiszs: tylko na papierze, bo oni wyszli z UE a robią to samo co UE xD a potem się dziwią że brexit był błędem, skoro zachowują wszystkie wady UE nie korzystając z unijnej kasy
  • Odpowiedz
@Ligniperdus zakazać xd i co wprowadzić zamiast? Ludzie w miejscach segregacji mają szukać i dopasowywać korki do butelki która osobno wyrzuciłeś? Serio jesteście aż tak głupi i musicie robić aż takie nielogiczne fikołki żeby obronić swoją durna tezę? Przeglądając zagraniczny internet NIGDZIE nie spotkałem się chociaż z jednym memem/info o tym, żeby ktoś tak się zesrał o zakrętki i wiercił ten temat od pół roku jak Polacy k---a husarzy, troglodyci
  • Odpowiedz
faktycznie nie ma słowa las - jest natomiast sformułowanie "na ziemię" oraz "poza śmietnik" sorry że nie wymieniłem wszystkich lokalizacji gdzie taka zakrętka mogłaby zostać wyrzucona "oddzielnie" od butelki - ale nadal podtrzymuję swoje orginalne pytanie o SKALĘ, ILOŚĆ


@Ligniperdus: jak podtrzymujesz to ZNAJDZ informację w INTERNECIE we WŁASNYM zakresie. Dowiedziałeś się dlaczego ludzie wyrzucają osobno (w kontekście recyklingu nakrętek nie ma znaczenia czy do śmietnika czy poza) i dlaczego
  • Odpowiedz
@SocialM_Center Tak, mają taką bekę, że po krótkim czasie sami wprowadzają identyczne rozwiązania, bo inaczej mają problem z handlem z UE. Podaj mi przykład chińskiego przepisu, do którego cała reszta świata się dostosowała, aby móc z nimi handlować.
  • Odpowiedz
Ludzie w miejscach segregacji mają szukać i dopasowywać korki do butelki która osobno wyrzuciłeś?


@naganiaczherculesa:

1. nie wyrzuciłem bo wydaje mi się że OGROMNA większość butelek lądowała w smietniku z zakrętkami ZAKRĘCONYMI na szyjce butelki, pytam o liczby, potraficie tylko
  • Odpowiedz
@naganiaczherculesa: widzisz i to jest to co wyśmiałem w pierwszym komentarzu, "hyhy prawaki nie potrafiom odkręcić zakrętki", tylko tak potraficie bronić tego "wynalazku", a ty jak rozumiem wpadłeś tu tylko po mnie w tym utwierdzić

prawaki!
prawaki!
jesteś prawakiem! gupim prawakiem!
haha zakrętki
  • Odpowiedz
@Kryspin013: infantylna ironia nie jest argumentem wbrew twoim przekonaniom.


@malinq: na resztę ci odpisałem, nie wiem czego ode mnie oczekujesz więcej. Chyba, że mam ci zacząć już opisywać trywialne rzeczy jak to, że Unia nie stworzyła standardu tylko stworzyła proces legislacyjny.
  • Odpowiedz
@Ligniperdus ale po co tu więcej coś pisać? Według ciebie po co to unia europejska wprowadziła? Żeby co? Ktoś ich przekupił przez to? Jaki miałaby interes w tym. Zakłady produkujące butelki plastikowe do swoich napoi zmieniła lekko swoją linię produkcyjną jednorazowo na przyszłość i co? Jak zmieniają kształt butelek co chwilę albo etykiety to już ok? Jakoś nie widzę żeby te firmy protestowały za zmianą korków, jakoś nie widzę żeby napoje
  • Odpowiedz
Wyrzucasz butelkę wraz z korkiem, który dużo łatwiej na pewno teraz recyklingowac.


@naganiaczherculesa: do tej pory też tak wyrzucałem, tylko nikt mi nie wymyślał że jestem prawakiem bo narzekam że z bardzo dużej części butelek nie da się napić/nalać bez urwania zakrętki

Mam wrażenie


wiadomo, argument że jest to po ludzku NIEWYGODNE a dodatkowo nic nie zmieni - nie trafia, tylko trzeba sobie świat wyjaśniać "po swojemu"
  • Odpowiedz
@Ligniperdus to ty wyrzucales, a ja np często o tym nie myślałem i wyrzucałem osobno żeby wypuścić powietrze z butelki. Teraz zdecydowanie więcej butelek bedzie odrazu z korkiem, aż tak wam to przeszkadza żeby parę miesięcy o tym spamować i wrzucać durne filmiki na Twittera jak człowiek przegrywa walkę z korkiem? Sami z siebie robiąc kretynów, nie mogę tego zrozumieć
  • Odpowiedz
@naganiaczherculesa:

nie myślałem


no widzisz, czyli może to ty masz problem że nie myślisz? po wypuszczeniu powietrza z butelki dobrze zakręcić, żeby się nie "napompowała" z powrotem - chcesz powiedzieć że zrobiono niewygodę wszystkim bo deb... khem... myśliciele tacy jak ty nie potrafili wyrzucić buletki razem z zakrętką? ( ͡°
  • Odpowiedz