Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Temat dotyczy dropshippingu z aliexpress/alibaba/temu ogólnie z azji na rynek usa i nasz europejski w tym polski. Mam 4 pytania które mnie nurtują jeśli chce prowadzić to zgodnie z prawem i nie mieć problemów w przyszłości.
1. Czy konieczne jest zarejestrowanie działalności gospodarczej od razu po założeniu sklepu czy mogę jednak poczekać z tym aż osiągne jakiś minimalny zarobek z tego sklepu?
2. Jeśli jestem pośrednikiem jak napisać to w regulaminie aby urząd skarbowy się nie doczepił i nie traktowal tego towaru że sprzedaje cały a jedynie mam z tego marże?
3. Czy jak sprzedam towar poza polską to mam rozumieć ze płace też podatki za granicą jak np niemcy, holandia, ukraina, usa? czy tylko w polsce się rozliczam?
4. Jakie podatki się płaci? Zus, prowizja 8.5% albo 15 i tyle?

#dropshipping #handel #prawo #pytanie #sklepinternetowy #ecommerce



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: to nie są pytania na wykop tylko do prawnika albo księgowego. Dropship od strony prawnej nie jest taki łatwy do ogarnięcia.

3. Niby z jakiej racji. W PL się rozliczasz.
4. ZUS i dochodowy. No i VAT
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: postaram się jak najkrócej wyjaśnić to z perspektywy osoby która taki sklep ma
1. Jeśli mówisz o sklepie internetowym to przy małych obrotach możesz korzystać z Nierejestrowanej Działalności Gospodarczej ale nie możesz omijać takich rzeczy jak uznawanie rękojmi, prowadzenie uproszczonej księgi rachunkowej oraz innych pierdół.
Dodatkowo taki sklep, jeśli korzystasz z gotowego rozwiązania typu takedrop czy shoper to nie tylko koszt prowadzenia sklepu ale także kosztowne abonamenty, rozszerzenia, kampanie reklamowe itp oraz obowiązkowe elementy jak rozszerzenie umożliwiające płatność kartą na Twojej stronie itp.
Do tego dochodzi jeszcze ogarnięcie umów z kurierami czyli jednym słowem od #!$%@? roboty.
Jeśli planujesz sprowadzać towar z Chin to musisz robić to odpowiedzialnie, wystarczy że dany przedmiot nie posiada zezwolenia na użytek w UE i dzień dobry, tutaj 100k kary za dopuszczenie do użytku niedozwolonego produktu.
Kupiłeś podróbki a byłeś pewny że to oryginały ? Bierzesz za to odpowiedzialność, w końcu robisz to zarobkowo, tutaj w najlepszym wypadku dostaniesz zawiasy i zakaz
  • Odpowiedz